Тячівському районному управлінню освіти у міністерстві виставили «жирну одиницю»

Про те, що з приходом до влади на Тячівщині регіоналів освітянська галузь стала одна з найкорумпованіших у районі, знають усі, хто працює в цій системі.

Однак із притаманною терпимістю і толерантністю, а також під страхом втратити роботу, педагоги воліють замовчувати факти хабарництва перед правоохоронними органами.

А не так давно «проффесіональні» управлінці тячівської освіти «прославились» ще й під час урядової перевірки. 

У розпорядженні tyachiv.com.ua з’явився лист Міністерства освіти і науки України до голови Закарпатської ОДА Олександра Ледиди «Про результати вивчення діяльності органів управління освітою Закарпатської області» за підписом Міністра Дмитра Табачника. 

У документі йдеться про результати перевірки комісії Державної інспекції навчальних закладів України, яка упродовж 4-13 листопада 2013 року вивчала, як місцеві органи управління освітою Закарпатської області виконують вимоги законодавства про загальну середню освіту. Чимало критичних зауважень стосувались саме освіти Тячівського району.

Наведемо лише кілька тез із листа: «На Тячівщині не вживаються належні заходи щодо організації підвезення учнів окремих сільських шкіл. 
У районі не розроблено заходи щодо усунення аварійного стану шкіл. Так, стан окремих приміщень Лопухівської та Вільховецько-Лазівської шкіл є небезпечними для перебування учнів.

Мають місце і фінансові порушення, зокрема, у роботі комітету з конкурсних торгів під час закупівлі кам’яного вугілля». 

Як зазначено у матеріалах перевірки, у районі функціонує 16 навчальних закладів, де навчання дітей організовано у дві зміни, і управлінням не розроблено план переходу на однозмінне навчання. Урядовці звертають увагу і на чимало інших кричущих фактів у галузі.

Як висновок, Дмитро Табачник просить голову Закарпатської ОДА Олександра Ледиду, окрім того, як вжити невідкладних заходів для приведення діяльності місцевих органів управління освітою та навчальних закладів у відповідність до вимог законодавства, розглянути питання стосовно доцільності перебування на посадах начальника управління освіти, молоді та спорту Тячівської РДА М.І.Довжанина та його заступника І.І.Шевері.

Про це ж просить і народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту і зв’язку Юрій Крук. Судячи з його депутатського звернення, адресованого «губернатору» Ледиді, до нього теж почастішали звернення педагогічних працівників та громадян Тячівського району щодо проблем у галузі освіти. 

А як же відреагувала на «жирну одиницю», виставлену  управлінню освіти самим Табачником, районна влада? Минулого тижня в Тячівській РДА було скликано колегію управління освіти, молоді та спорту за участі директорів навчальних закладів району. На зібранні голова Тячівської РДА Іван Бринзяник влаштував показовий, чи то пак, показушний публічний осуд начальникові райуправління освіти Михайлові Довжанину. Однак цим «спектаклем» і винесенням дисциплінарних стягнень кільком рядовим педагогам та спеціалістам реагування на результати перевірки обмежилось.  Як кажуть педагоги, керівництву РДА просто не вигідно звільняти Михайла Довжанина з посади. В той час, як голова РДА Іван Бринзяник на словах оголошує боротьбу з корупцією у всіх сферах, на ділі це виглядає, як боротьба бджіл проти меду.

 Tyachiv.com.ua

Матеріали по темі:

2 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • 888 - 18.02.2014 21:06:53 - 92.113.90.*** відповісти

    А про замки Довжанина чого нічого не написали? Він побудував з сваєі' чесноі' зарплати?!...

  • 777 - 18.02.2014 9:16:00 - 194.42.198.*** відповісти

    заказуха !

Коментувати новину Cancel reply