На Тячівщині гостює делегація з польського містечка-побратима Буштина Старі Дзіков (ФОТО)

Вчора й сьогодні на Тячівщині перебуває делегація з польської гміни-побратима Буштина Старі Дзіков (Любачівського повіту Підкарпатського воєводства, Східна Польща).

Нагадаємо, наприкінці серпня у словацькому містечку Ясенов буштинці підписали угоду про транскордонне співробітництво. Відтак тячівська делегація побувала у Польщі, на Святі обжинок. Під час цього дружнього візиту селищний голова Буштина Іван Паш запросив колег на традиційний огляд-конкурс колядок, котрий відбувається в селищі щороку у різдвяний період.

І польські друзі охоче відгукнулись на запрошення. Тож вчора до Буштина прибула делегація Старого Дзікова на чолі з директором місцевого осередку культури гміни паном Лєшиком Кролом.


Передусім, гості відвідали огляд-конкурс колядок, котрий проходив вчора у Буштинській ЗОШ І-ІІІ ст.  

– Ми направду приємно здивовані побаченим, - розповів пан Лєшек. – І навіть дещо можемо запозичити для своєї роботи. Сподобалось, що у вас дуже велику увагу приділяють праці з дітьми. Маленькі артисти-колядники на сцені почувалися дуже впевнено. У нас же під час подібних виступів вони трохи скуті.  


Відтак візитери побували у Буштинській селищній раді та дитячій школі мистецтв. Як з’ясувалось, у гміні подібних закладів, де би навчали дітей грі на музичних інструментах, немає. Там практикують тільки приватні уроки.

Надвечір буштинський народний вокальний ансамбль «Тисяночка» підготував для колег свято зустрічі Старого нового року. Разом з гостями співали колядки різними мовами, спілкувались і у дружній, теплій атмосфері.

А сьогодні польські гості зустрілись з начальником відділу культури Тячівської райдержадміністрації Василем Гудаком, директором районного будинку культури Василем Барановським, оглянули картинну галерею імені Шімона Голлоші. Побували також і в Тячівській ДШМ. Гостей привітав на Тячівщині і заступник голови Тячівської районної ради Ігор Грабарь. 

Керівники галузі культури Тячівщини розповіли візитерам про структуру галузі в районі та специфіку роботи. Також колеги обмінялись сувенірами на згадку.

Як розповіли учасники делегації, вони надзвичайно вражені тутешньою гостинністю. Досі вони знали про Україну лише з чужих слів, а побувавши тут, були вражені дбайливим ставленням до народних традицій та душевністю місцевого люду.

 Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua

Матеріали по темі:

1 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • мешканець - 14.01.2014 14:54:24 - 195.66.156.*** відповісти

    Чому не говорите про те, що районний огляд - конкурс Колядок, картинна галерея на Тячівщині - проводиться з ініціативи народного депутата України Василя Петьовки ?

Коментувати новину Cancel reply