У Тячеві радились, як звільнити центр міста від нелегальних перевізників (ФОТО)

25 серпня у великому залі районного будинку культури відбулося розширене засідання виконкому Тячівської міськради. На порядку денному була одна з найбільших проблем, яке уже не перший рік непокоїть тячівців, – це самовільні стоянки перевізників у центральній частині міста.

На засідання запросили депутатів міської ради, актив міста, представників правоохоронних і контролюючих органів, Укртрансбезпеки і перевізників. Вів засідання Тячівський міський голова Іван Ковач.

Участь у зібранні взяли начальник патрульної поліції Тячівського відділу поліції Василь Палінкаш, інспектор дорожнього нагляду Віктор Чонка, заступник начальника ДПІ в Тячівському районі Іван Мандзюк, заступник голови Тячівської РДА Віктор Погар, заступник управління Укртрансбезпеки в Закарпатській області Сергій Кейс, керівник Тячівської місцевої прокуратури Степан Жовнір.
Мету зустрічі сформулював мер міста – не шукати винних, а спільно знайти рішення, як звільнити центр міста від перевізників, яке би влаштовувало всіх, та в першу чергу, громаду міста.


Місця для стоянок є, але перевізники завели традицію вантажитись у центрі


Про ситуацію з перевізниками, яка може стати причиною транспортного колапсу в місті,  розповів перший заступник міського голови Іван Клебан. Тим часом учасники зібрання переглядали відеозапис,  як водії нелегальних маршруток саджають пасажирів у недозволених місцях в центрі.

Як зауважив доповідач, це вже четверте засідання виконкому, присвячене цій проблемі. Але віз і нині там. За два місяці до міськради надійшло 12 письмових скарг від жителів Тячів про паркування транспорту в центральній частині міста – по вул.Незалежності та Кошута. Крім цього, є багато усних зауважень. Починаючи від міської ради і до кільця в напрямку Бедевлі по лівій стороні всюди стоять знаки «Зупинка заборонена». Тим не менше, там всуціль стоять машини, які займають одну з полос руху.

«Дуже багато питань стосується стоянок автобусів. Стало традицією висаджувати пасажирів у центрі міста й одразу саджати інших. Це стосується територій біля Коопінвестбанку, дитмайданчика в центрі міста, де постійно стоять мікроавтобуси, які перевозять пасажирів до Дубового,Тарасівки, Калин, Ганичів, Нересниці, – каже Іван Клебан. – Є автобуси, довжина яких перевищує 10 метрів, які займають навіть не стоянку, а частину дороги. А якщо машина зупиниться ще й з лівого боку, то утворюються пробки. І не лише по п’ятницях, а упродовж всього робочого тижня. Наступна «точка» – біля  магазину «Нересен», де місця для паркування займають великі автобуси. Постійно забита мікроавтобусами вулиця Кошута. Причому багато перевізників не мають жодних документів на перевезення».

Перший заступник мера зазначив, що міська влада облаштувала місця, які можуть використовуватись як стоянки для транспорту перевізників. Зокрема,біля зупинки «Вибери мене», наприкінці зеленої зони біля магазину «Транзит». Днями завершили асфальтувати майданчик біля автопарку. Крім цього, є автостанція, територія по вул.Станційній біля залізничного вокзалу.

Тобто міська влада робить все залежне для зручностей перевізників, облаштовуючи місця для стоянок за кошти платників податків, натомість вони продовжують ігнорувати думку громади. 


На перевізників було складено 34 адмінпротоколи


Начальник патрульної поліції Тячівського відділу поліції Василь Палінкаш теж висловився за те, щоби перенести стоянки з центру у дозволені місця.
Звертаючись до перевізників, він пообіцяв жорстко реагувати на порушення під час відпрацювань, до яких будуть задіювати Укртрансбезпеку і податкову.
За словами Василя Палінкаша, з часу попереднього розгляду цієї проблеми було складено  34 протоколи за порушення вимог стоянок, відсутність ліцензій та технічну несправність транспортних засобів.

«Неважливо, скільки протоколів складено, важливо, щоби всі зрозуміли, що ситуацію треба міняти», – зазначив мер міста Іван Ковач.


Податківці перевізників не перевіряли, бо скарг на них не було


Виступив і заступник ДПІ в Тячівському районі Іван Мандзюк. Зазначив, що останні 4 роки малий і середній бізнес,  в тому числі і перевізників, ніхто не перевіряє. Скарг на них не надходило. Тоді міський голова зазначив, що передасть податківцям усі матеріали для реагування, включно з іменами перевізників та номерами їх транспортних засобів.

«Ми готові перейти на дозволені стоянки, але на наше місце прийдуть інші»
Слово взяв перевізник із Солотвина Юрій Покорба, який паркується напроти торгового центра «Престиж». Він визнав, що працює нелегально і не сплачує податки. Водій нарікав, що коли працював легально, його пресували контролюючі органи. Тому був змушений відмовився від ліцензії і поновлювати не збирається, бо йому, мовляв, треба годувати сім’ю. На питання, чому він не паркується у дозволених місцях, перевізник відповів: «Бо туди ніхто не йде».

«Чому через те, що Ви хочете заробити, мають страждати мешканці міста?» – резонно спитав виступаючого мер міста.

На що отримав відповідь, що на місце, яке готові звільнити одні перевізники, знайдуться інші.

«З цієї теми ми не зійдемо, – запевнив Іван Іванович. – Тому що це одна з найбільших проблем міста. Ми йдемо на всі уступки, виділивши кошти з бюджету і місце для облаштування стоянок, так проявіть і ви свідомість», – звернувся він  до перевізника-нелегала.

Виступив і голова Асоціації перевізників Іван Немеш, який зауважив, що лише 20 чоловік у районі мають дозвіл на перевезення і сплачують податки. З обуренням він говорив про нерівні умови з нелегалами, адже  законні перевізники перевозять пільговиків, а для нелегалів такої категорії не існує.  На регулярних маршрутах перевізники можуть возити пасажирів лише на конкурсній основі


Заступник управління Укртрансбезпеки в Закарпатській області Сергій Кейс зазначив, що ліцензія – це дозвільний документ, який зобов’язує суб’єкт господарювання дотримуватись законодавства у сфері автомобільного транспорту, а не дозвіл їздити за певним маршрутом. Перевізники мають право здійснювати перевезення на регулярних маршрутах лише на конкурсних засадах.
За законом перевезення пасажирів на приміських маршрутах повинно здійснюватись тільки з автостанцій. Але у Закарпатті з цим проблема, адже «Закарпатавтотранс» є монополістом і ставить водіїв на коліна. Тому запропонував звернутись до Укрзалізниці щодо атестації залізничної станції і як автобусної.

Сергій Кейс зазначив, що до перевізників, які не отримали ліцензію, можна застосовувати ст.164 Кодексу про адмінправопорушення. А Укртрансбезпека контролює лише той автотранспорт, який отримав ліцензію. Доповідач надав міській владі ще кілька порад, як можна протидіяти водіям-нелегалам у межах повноважень.

Слово для виступу мав і керівник місцевої прокуратури Степан Жовнір, який попросив міську раду своїм розпорядженням створити спільну робочу групу для перевірки на підставі звернень громадян всіх без винятку суб’єктів, які здійснюють пасажирські перевезення. Відповідальність для порушників буде максимальною, за всією суворістю закону. Думками з приводу проблеми також поділились заступник голови Тячівської РДА Віктор Погар, голова Громадської ради при РДА Василь Лукань, члени виконкому Петро Мацола, Людмила Садовнікова, депутат міськради Павло Амбруш та інші.

«Ми будемо всіма законними шляхами йти до того, щоб розвантажити центр міста і вулицю Кошута, а стоянки були у відведених місцях», – зазначив міський голова Тячева, підсумовуючи засідання.

Тому найближчим часом до поліції і контролюючих органів мер міста пообіцяв направити список нелегальних перевізників, які здійснюють перевезення з Тячева. Як у залі запевнили податківці та поліція, цієї інформації їм вистачить для того, щоби протидіяти нелегалам.Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua 

 Матеріали по темі:

13 коментарів

Залиште Ваш коментар
 • василь - 15.09.2016 5:58:15 - 193.34.172.*** відповісти

  Під "ЧИТАЧА" замаскувався монополіст-здирач "ЗАКАРПАТАВТОТРАНС" як красно пише міліонер Кречко все йому мало.Уже ліваки пущать із автовокзала лем СВОЇ поспереду основних рейсів.Ми основні йдеме полупусті а ліваки повні.Чи то не правда пане Кречко?

 • 1 - 30.08.2016 5:07:18 - 78.111.187.*** відповісти

  мусора головна мафія в Тячеві, тому вони всюди автоматом стають крайніми ... а на рахунок автовокзалу, там сидять старушенції які вже давно земльою пахнуть і вимагають по 5грн. за заїзд на територію, тому наші горе воДЯТЕЛИ краще заощадать на ному резину на свої гробовози, не всеж їздити під 120 на лисих )

 • Читач - 29.08.2016 6:56:34 - 195.66.156.*** відповісти

  Взагалі це маразм, щоб люди віправлялись в села з центра, "вибері меня", з кошута і т.д. <br>Не місцевим такі квести не потрібні. Є Автовокзал - звідти ВСІ повинні віправлятись, та прибувати. Висаджувати можуть і по дорозі. Проте прибувати та відправлятись на автовозал. Інше питання ЧОМУ їх туди не пускають. Як зазначили вище - місця нема. ЖД воказл питання не вирішить, мало місця (біля дороги). Можна обладнати місця для парковки на самому вокзалі з вказанням № перону, часом, касою і т.д.

 • знаючий ДО ЗОРРО - 28.08.2016 6:18:49 - 195.66.156.*** відповісти

  А ВЕСІЛЛЯ ТІЛЬКИ ЗА БАКСИ ГРИВНІ ЦЕ ТІЛЬКИ МРІЯ

 • правда - 28.08.2016 5:26:41 - 46.211.114.*** відповісти

  опят найшли крайніх нехай менти наводять порядок а налоговики нехай збирають дань з циганського базара для міської ради де правда іван іванович розжени базар та не буде пробок у центрі а людий не присуйте най зароблять дітям на хліб а не гуськайте міліцію на народ а районній раді раджу запустити хоч оно підприемсво для людей аби була робота

 • 1 - 27.08.2016 22:41:26 - 130.180.210.*** відповісти

  мусора на фотографії сидять як намальовані, цікаво чому цим "стражам порядку" не дадуть команду фас ?? зрозуміло шо можна подїхати до кожного на "гольфі" набрати мало у жеби тай тіпа нічого не бачив ... Які бусики ? Які нелегали ? <br>Нехай би 1 дежурка там писала протоколи, за день би зібрали пів річного бюджету Тячева ... алеж комусь дітей кормити треба, ну і в теплі країни на недільку злітати також не завадить !<br>Румини які біля "престижу" срати хотіли на так звану владу в нашому місті, а ті хто може з них щось здоїти тільки раді, бо знову ж таки, все собі в карман !!! <br>

 • {njcm - 27.08.2016 17:55:02 - 195.66.156.*** відповісти

  Дурна тема для дискусії.<br>Зобовязати поліцію виконувати свої обовязки, і все!<br>Най постоят хоть одну пятницю в центрі, а не за автопарком провіряти машини, бо терористична загроза.

 • Зорро - 27.08.2016 14:26:24 - 37.54.107.*** відповісти

  Наш М Е Р - проти БАЗАРА -а в тойже час торгаші біля Р Б К як кажуть М Е Н Т И мають його дозволи на торгівлю де логіка Іване Івановичу

 • Зорро - 27.08.2016 14:19:33 - 37.54.107.*** відповісти

  Іван Іванович питання дуже актуальне але для н а с ще більш проблемою е пятничний Б А З А Р- коли буде кінець цьому Б А Р Д А К У!!!!!!!!

 • Петя - 27.08.2016 3:54:16 - 195.66.157.*** відповісти

  Так ти лиш то робив і робиш, ти путнього нич в житті не зробив

Ще коментарів...

Коментувати новину Cancel reply