Половину вартості обіду для учнів-початківців доплачуватимуть батьки

У понеділок, 1 серпня, начальник управління освіти РДА Марія Думнич провела нараду з директорами шкіл району, які мають власні бухгалтерії.

Під час наради освітяни  обговорили ряд важливих питань щодо налагодження навчального процесу у школах району на новий 2016-2017 навчальний рік. Ключовим стало питання безкоштовного харчування молодших школярів, що не входять до пільгової категорії. Адже на першому пленарному засіданні четвертої сесії Тячівської районної ради сьомого скликання, яке відбулося минулої  п’ятниці, депутати проголосували за Програму харчування учнів 1-4 класів та передбачили для виконання цього проекту лише 600 тисяч гривень за рахунок збільшення дохідної частини бюджету. Зі слів Марії Думнич, цих коштів вистачить тільки на безкоштовне харчування учнів початкової школи у  вересні.  Адже, аби таке харчування було впродовж всього навчального року, необхідно 2,5 млн. грн.

До речі, мова не йде про пільгові категорії школярів, держава виділила на їх харчування необхідну суму. Аби й інші школярі, що перебуватимуть на групах продовженого дня й не належать до пільгових категорій, мали змогу пообідати у шкільних їдальнях, освітяни вирішили включити у оплату за харчування дітей  батьківський платіж.

Тож під час наради  обговорили різні механізми залучення батьківських коштів. Одним з розглянутих варіантів стала пропозиція віддавати кухні начальних закладів у оренду на один начальний рік приватним підприємцям, як це було раніше. Однак така пропозиція не знайшла прихильності у більшості. Натомість присутні дійшли згоди, що варто наслідувати механізм оплати харчування дітей, який діє у дошкільних навчальних закладах. Відтак, було узгоджено, що батьки з навчальним закладом укладатимуть угоди й відповідно до них платитимуть 50 % від вартості обіду, кошти надходитимуть на спецрахунки шкіл. А другу половину суми надаватиме  держава. Тобто 600 тис. грн., які виділяє районна рада,  буде розподілено на харчування дітей між всіма навчальними закладами. Також задля покращення раціону дітей, вирішили, що вартість обіду має становити не 6, а 8 грн.

Поки що адміністрації шкіл будуть заключати відповідні угоди з батьками лише на один місяць – на вересень.

Відтак, було вирішено запропонувати депутатам районної ради внести відповідні поправки до Програми забезпечення харчування учнів 1-4 класів на 2016/2017 навчальний рік, яку буде розглянуто вже на наступному пленарному засіданні.

Крім того, Марія Василівна разом з освітянами обговорили й інші питання  підготовки навчальних закладів до 2016-2017 навчального року. Зокрема, вона повідомила, що  Міністерство освіти виділило для шкіл району 90 комп’ютерів. Тож навчальні заклади, яким не вистачає гаджетів для повного укомплектування комп’ютерних класів, отримають відповідно по 5 та по 11 нових пристроїв. Це, зокрема, Тарасівка, Лопухівська, Широколузька, Краснянська загальноосвітні школи, Солотвинська ЗОШ І-ІІІ ст №2 та інші. Ті ж навчальні заклади, які на цей раз не отримають комп’ютерів, а потребують їх, будуть забезпечені технікою  пізніше.

Разом з тим,  Марія Думнич зауважила, що на днях  до району надійшла перша партія вживаних, однак у хорошому стані парт. Їх отримають ті школи,  яким не вистачає учнівських столів, або які  потребують заміни старих.

Звучало на нараді й питання забезпечення новими шкільними підручниками освітні заклади району. Як з’ясувалось, поки що навчальні посібники надійшли лише з видавництва «Генеза»  для Лопухівської, Ганичівської та двох Солотвинських шкіл - №1 та №3. Решта видавництв мають надіслати підручники ближчим часом.

Також директорам начальних закладів було повідомлено про те, що Міністерство освіти надало 40 безкоштовних путівок для оздоровлення учнів. Відпочити та набратись сил перед новим навчальним роком з 8 по 28 серпня зможуть школярі у оздоровчих закладах Рахівського, Свалявського та Ужгородського районах. Право на отримання путівок мають діти пільгових категорій, обдаровані учні, переможці різних змагань та олімпіад.


Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

5 коментарів

Залиште Ваш коментар
 • тарас попович - 04.08.2016 16:50:47 - 195.66.156.*** відповісти

  Які не заплатять ? Будуть їсти лиш половину порції. Попробують не дати. Бюджетні кошти у вересні будуть.<br>А за підручники ? Треба йти до Пітьовки. Він хоче і далі бути у Верховній раді.<br>Пошліть Грабаря.

 • Немо - 04.08.2016 6:18:08 - 46.211.154.*** відповісти

  Ну всюди ця скотина тарас, мусить писок забити

 • АНОНІМ - 04.08.2016 3:17:45 - 91.195.157.*** відповісти

  БАТЬКІВ ЯКІ БУДУТЬ ПЛАТИТИ, ТРЕБА ЩЕ ЗНАЙТИ, ЯКЩО НІ ?ТО ЛЮДИ ВИХОВАТЕЛІ ГПД ПРОСТО ЗВІЛЬНЯТЬ З РОБОТИ,

 • Ідіоту - 04.08.2016 2:09:57 - 195.66.156.*** відповісти

  Другу половину , псюку, по несуть тобі, ти ж робити не хочеш, вони тобі віддають , щоб закрив свою пийсю пасть

 • тарас попович - 03.08.2016 19:04:36 - 195.66.156.*** відповісти

  Які не заплатять ? Будуть їсти лиш половину порції.

Коментувати новину Cancel reply