В Україні планують ввести податок на розкіш

Відновити соціальну справедливість здатен допомогти податок на предмети розкоші, що не є необхідними для життя. Українським нововведенням це не стане, такі податки на багатство сьогодні є в багатьох країнах.

За даними інтернет-порталу Finance Business Service, податок на розкіш існує в Данії, Швеції, Великій Британії. Окремий збір при купівлі елітних речей сплачують в Швейцарії, Голландії, Іспанії, Китаї. В одній з ключових країн Євросоюзу – Франції діє спеціальний податок на майно, ціна якого перевищує 800 тисяч євро.

Як бачимо, прикладів додаткового оподаткування багатих вистачає навіть у найбільш забезпечених, розвинутих і демократичних країнах. Україні давно слід запровадити збір на купівлю кожної речі класу люкс, тому що при визначенні загальної ціни майна олігархи зможуть занижувати вартість ексклюзивної раритетної техніки або меблів.

Новий проект закону про податок на багатство Міністерство фінансів підготувало ще взимку. За словами експертів, у цьому документі були виправлені помилки, що допущені в попередніх редакціях, тому прийняти його депутати можуть вже до кінця року.

На думку аналітиків, парламент відхиляє раніше підготовані законопроекти, бо багатії всіляко намагаються відтермінувати введення нового податку. Цим користуються парламентські лобісти інтересів найбільш забезпечених людей країни. Вони продовжують купувати розкішні яхти, елітні автомобілі, годинники за ціною двокімнатної квартири в центрі Ужгорода та ювелірні прикраси вартістю три-чотири річних доходи пересічного українця.

Частково проблему міг би вирішити податок на нерухомість, що набрав чинності в цьому році, але його дію також відстрочено. Хоча, на думку аналітиків, саме по собі оподаткування нерухомості не змусить багатих мешканців Закарпаття платити більше. Товстосуми знайшли безліч способів від нього ухилитися. Наприклад, оформили спільне зі своїми родичами володіння маєтками. Крім того, суми збору за елітні вілли, як, приміром, у Нижній Апші Тячівського району, за виміром багатіїв є просто сміховинними.

А ось поповнювати податками бюджет повною мірою, і тим самим забезпечувати ефективну адресну підтримку найбільш незахищених верств населення, багатії почнуть лише тоді, коли в країні почне діяти абсолютно чіткий, зрозумілий закон про податок на розкіш, у якому немає лазівок.

  Вісті Ужгородщини


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply