У Солотвині відкрили консульство Румунії

Вчора, 6 травня, у смт Солотвино відбулася церемонія відкриття румунського консульства. На урочистості з цієї нагоди прибула делегація сусідньої країни на чолі з міністром закордонних справ Румунії Лазером Коменеску.

Також були присутні Генконсул Румунії в м.Чернівці Елеонора Молдован, представники повіту Марамуреш та м.Сігету-Мармацієй, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук, селищний голова Солотвина Юрій Ухаль та інші посадовці, представники румунської спільноти краю.

Символічну стрічку на будівлі консульства перерізали міністр закордонних справ Румунії Лазер Коменеску та голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Після покладання квітів до пам’ятника Святому Стефану офіційна частина продовжилася у Солотвинській селищній раді.

Виступаючи перед представниками румунської спільноти селища, Лазер Коменеску зазначив, що відкриття консульства – це результат плідного розвитку відносин та співробітництва між Румунією та Україною на високому рівні, а також вираз впевненості у сталому зв'язку між румунами та українцями по обидва боки Тиси.

«Фундаментальне значення нового консульства – у тому, щоб вирішити проблеми румунської спільноти  в Україні  та українців в Румунії. Його відкриття буде фактором зміцнення дружби та співробітництва між нашими народами», – сказав Лазер Коменеску.  – Ми будемо робити все для того, щоб зберегти тут духовність, любов до рідної мови, традицій».

Міністр закордонних справ Румунії висловив підтримку Україні, яка потерпає від російської агресії, зазначив, що співробітництво двох країн зміцнилося і стало більш інтенсивним. Про це свідчить і той факт, що Президент України Петро Порошенко нещодавно відвідував з візитом Бухарест, а раніше Президент Румунії з поїздкою був у Києві.  А стосовно спільноти нацменшин запрацює спільна румунсько-українська комісія.

Пообіцяв, що міністерство докладатиме максимум зусиль для того, щоб консульство у Солотвині мало всі умови для плідної праці.

Слово мав і голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, який привітав солотвинців з важливою подією. Він відзначив, що це четверте консульство у Закарпатті (словацьке та угорське працюють в Ужгороді, ще одне угорське – у Берегові). Відкриття установи у Солотвині, де компактно проживає румунське населення, дасть громадянам можливість отримати візи та дозволи малого прикордонного руху на місці, без виїзду в Чернівці. Також це буде поштовхом до розвитку прикордонної торгівлі, культурного обміну.

Андріана Поп, директор Солотвинського ліцею з румунською мовою навчання подякувала міністру закордонних справ за реальну допомогу румуномовним освітнім закладам регіону та зміцнення національної культури й традицій, а представникам влади України та Румунії – за підтримку реалізації проекту реконструкції приміщення ліцею. Також керівник ліцею звернулася до Лазера Коменеску з проханням допомогти в отриманні європейських грантів для того, щоб ліцей ім.Т.Шевченка з українською мовою навчання в Сигеті та ліцей з румунською мовою навчання в Солотвині, якому є намір присвоїти ім’я Міхая Емінеску, запрацювали якісно та відповідно до вимог сучасної європейської школи. Крім цього, просила урядовця сприяти, щоб сусідня країна збільшила кількість стипендій в румунських вишах для закарпатських випускників шкіл з румунською мовою навчання.

Відтак з промовами до учасників зібрання звернулися Солотвинський селищний голова Юрій Ухаль, керівник обласної спілки румунів Закарпаття "Дачія" Іван Ботош та місцевий священик о.Нуцу Дан. 

Після цього Лазер Коменеску відбув на зустріч зі своїм українським колегою Павлом Клімкіним, метою якою стало підписання угоди про скасування оплати за оформлення довготермінових віз.

Як зазначила у коментарі tyachiv.com.ua Генконсул Румунії в м.Чернівці Елеонора Молдован, упродовж двох місяців інфраструктуру нового консульства буде технічно приведено до умов Шенгену. Після цього в установі надаватимуть офіційну консульську підтримку.


Наталія Маджара для Tyachiv.com.uaМатеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply