Депутати радились, як заохотити вівчарів платити за випас овець на полонинах КП «Свидовець»

Днями відбулося засідання постійної депутатської комісії Тячівської районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, розвитку села, охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання природних ресурсів (голова – Орест Руснак).

Роботою зібрання керував голова ради Василь Каганець.  Участь у засіданні комісії взяли також його заступник Василь Кушілка, керівник апарату РДА Богдан Макусій, начальник відділу агропромислового розвитку Тячівської РДА Юрій Опріш, начальник управління Держгеокадастру в Тячівському районі Богдан Немеш, селищні та сільські голови, керівники фермерських господарств району. 

Приводом до емоційної розмови стало те, що у травні починається полонинський хід, і постає питання щодо оплати за випас овець на полонині, що перебуває у власності КП «Свидовець» Лопухівської сільської ради. Але не всі вівчарі готові платити встановлену суму – по 30 гривень за вівцю  – і  пропонують зменшити розцінки. З іншого боку, половина вівчарів минулоріч взагалі не платили за випас, а комунальному підприємству потрібно сплачувати податок за землю, забезпечувати зарплатою працівників. Як заохотити вівчарів працювати легально, але так, щоб сума була для них прийнятною, – відповідь на це питання намагались знайти учасники засідання.
Як один із варіантів вирішення проблеми Юрій Опріш запропонував розробити районну програму підтримки вівчарства, щоб дотувати лише тих вівчарів, які випасають овець легально. На цій думці стояв і депутат райради, керівник фракції Єдиного Центру Ігор Грабарь. За його словами, це би дало можливість підтримати сільське господарство і заохотити вівчарів укласти угоди на випас.

Керівник апарату РДА Богдан Макусій зауважив, що КП «Свидовець» може самостійно знизити оплату, домовившись з вівчарями про прийнятний розмір.

Керівники фермерських господарств Юрій Гузо та Василь Микулянець нарікали, що 30 гривень за вівцю – це забагато, а от по 10 охоче заплатив би кожен.

Натомість засновник КП «Свидовець», колишній сільський голова Лопухова і радник голови РДА Михайло Фіцай вважає цю суму недостатньою. Він наголосив, що влада має бути партнером і сприяти розвитку сільського господарства, але всі мають подумати над тим, як працювати чесно.

Своїми думками обмінялись керівники сіл і селищ, де утримують поголів’я овець.

Зрештою, домовились повернутись до проблеми, коли буде зібрано детальну інформацію про вівчарів та кількість поголів’я овець у населених пунктах району та буде визначено розмір оплати за випас.


Tyachiv.com.ua


 


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply