У березні-квітні на Тячівщині очікують пікового паводку

Про це попередив на нараді за участі керівництва району до голів місцевого самоврядування Тячівщини начальник Тячівського МУВГ Сергій Стойка.

Тому  важливо, щоб у кожному населеному пункті були створені аварійно-рятувальні бригади та аварійний запас будівельних та паливно-мастильних матеріалів на випадок можливого паводку. Адже МУВГ не забезпечене паливом на експлуатацію техніки. Людей теж бракує. На території Тячівського району знаходяться 2 аварійно-рятувальні бригади по 8 працівників. Одна встановлює насосні станції на дамбі у с.Бедевля, а інша залишається для швидкого реагування на надзвичайні ситуації. Ще одна бригада перебуває у Рахівському районі. 

Листопадова повінь, як зазначив Сергій Стойка, – це була тільки підготовка до весняної. Адже у березні-квітні на Тячівщині очікується піковий паводок – максимальне наповнення всіх річок. І лише від того, як спрацюють аварійні бригади на місцях, буде залежати безпека мешканців.

На допомогу від держави сподіватись марно. Щодо будівництва дамб, то Сергій Стойка повідомив:  у бюджеті на 2016 рік по Держводагентству на капітальне будівництво виділено 200 тисяч гривень на всю Україну.

«Ніхто не буде будувати вам дамби», – попередив Сергій Стойка.

Йшлося також про хід першочергових робіт з ліквідації наслідків листопадового паводку. Наразі у зв’язку з погодними умовами вони не проводяться. Як тільки потеплішає, будуть відновлені. Водники працюватимуть у с.Руська Мокра, Калини і Нересниця. У ролі замовника робіт виступає Тячівська РДА.

«Найбільш критична ситуація зараз у Руській Мокрій, – поінформував очільник Тячівського МУВГ. – Там весняний паводок може наробити багато проблем, оскільки русло річки змінилося, і удар води йде на населений пункт. Якщо в листопаді громада села на чолі з сільським головою зуміли врятувати село від руйнацій, то зараз власних сил громади вже не вистачить».

А у Калинах, з його слів, проводились лише підготовчі роботи.

З боку керівників районної влади на нараді прозвучало, що інформація про руйнування берегоукріплення у Калинах під час січневого підняття річки Тересва, оприлюднена раніше у ЗМІ, нібито недостовірна, і фото взяте «не з тієї місцевості».

Оскільки вона була опублікована на нашому сайті, вважаємо за потрібне повідомити: коментарі з приводу ситуації надав сільський голова Калин та представник підрядної організації «Хустська ПМК-240», яка працювала на об’єкті.

Фото (і відео) з місця події надав один з власників пилорами поблизу аварійної ділянки на р.Тересва в урочищі Бам (с.Калини).


Tyachiv.com.ua

 

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply