У Руській Мокрій та Комсомольську громада самостійно ліквідовує наслідки осіннього паводку

Як розповів сільський голова Анатолій Барна, села Руська Мокра та Комсомольськ під час осіннього паводку зазнали значних руйнацій. Вода зруйнувала три мости – один транспортний, що вів до адмінбудинку сільської ради, й два пішохідні. Крім того, річка Мокрянка змила 350 метрів дамби, ще у 4 місцях підмито дорогу.

Після стихії громади сіл взялись за ліквідацію її наслідків. Зокрема, руськомокрянці спорудили  гальмани, які захищають  від розливу річки центральний шлях та 12 дворогосподарст по вул. Миру. А згрупували селян та організували роботу місцеві мешканці Дмитро Пеньора та Валерій Лазур.

Також громада  самотужки відновила два пішохідні мости. Однак один з них, що знаходиться у Руській Мокрій,  в чергове повноводна річка Мокрянка зруйнувала 11 січня під час зимового водопілля.

Крім того, нещодавно у селі розпочато роботу з відновлення транспортного моста, який буде розрахований на легковий вид транспорту. Матеріали для будівництва споруди надало керівництво ДП «Мокрянське ЛМГ», а саму роботу проводять місцеві мешканці. Під час новорічно-різдвяних свят будівництво на об’єкті було призупинено. Однак вже 12 січня, незважаючи на доволі високий рівень води у річці, задля налагодження транспортного руху через міст, роботи відновились. Наразі міст тимчасово вистелено дошками.

- Хоч селяни й роблять все, що у їх силах, аби ліквідувати наслідки осінньої стихії, однак відновити дамбу  та автошлях вони самотужки не спроможні. Тож жителі гірських сіл  очікують на допомогу влади, – підсумував сільський голова Анатолій Барна.

Наразі руськомокрянці та комсомольці стурбовані черговим підняттям рівня води у річці Мокрянка. Поки що у селах, окрім зруйнованого пішохідного мостового переходу, річка не наробила шкоди. Однак, якщо дощитиме й надалі, то річка вийде з берегів й масштаби руйнацій можуть бути значно більшими.


Л.Білак для Tyachiv.com.ua


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply