Прапор України викликає захоплення та почуття гордості у більшості жителів Тячева

Прапор України – символ вільної української держави. Просте і водночас вишукане поєднання жовтого та синьго кольорів. Найбільш поширеною асоціацією національного стягу є стигле золоте колосся під вільним синім небом України.

В період формування Української державності, період вікової героїчної боротьби він відігравав надзвичайно велике значення для кожної людини, що прагнула до волі. Він будив народ до боротьби за визволення, підіймав моральний дух, додавав сили та віри у світле майбутнє, адже був символом української нації.

Сьогодні синьо-жовтий стяг майорить у кожному місті і селі України. З шкільних років замирає серце кожного щирого українця при підйомі державного прапора на  урочистостях. Жодне свято, фестиваль, чемпіонат, офіційна церемонія чи інший захід не обходиться без національних кольорів.  Кожен щирий українець повинен бути патріотом своєї держави та шанувати прапор, адже наші діди і прадіди  вибороли для нас можливість підіймати його у небо вільної країни.

У зв’язку з підготовкою до відзначення Дня Прапора України, думку жителів Тячівського району щодо національного синьо-жовтого стягу та його вшанування вивчали працівники прес-служби районної державної адміністрації.

Як виявилось, серед мешканців Тячівщини багато патріотів, які з повагою відносяться до національних символів країни. У 64% респондентів синьо-жовтий прапор викликає піднесене почуття гордості та захоплення.  Проте, для 20% він усього-на-всього симпатичний національний атрибут. Серед опитаних знайшлось 2% тих, які вважають, що вигляд національного стягу, який сформувався впродовж віків, треба змінити, - він їм просто не подобається. На думку 9% учасників дослідження, прапор нікому не потрібен, і ще 5% виявились байдужими до опитування.
 
Щодо святкування Дня Державного Прапора України, то 18% респондентів вважають, що він не настільки важливий, щоб відмічати його на державному рівні, ще 27% не надаюють великого значення Дню Державного Прапора України, проте, добре розуміють, що синьо-жовтий стяг - це важливий національний символ країни. Інші 55% учасників дослідження переконані, що День Державного Прапора України - це великої ваги подія у житті кожного свідомого громадянина України і  його слід відмічати щорічно, щоб люди не забували про це.

Пан Михайло – щирий патріот із Буштина – розповів про свій погляд на роль державного прапору України та його вшанування. 

- Державний прапор України, як символ країни, є втіленням національної єдності українського люду. У ньому відчувається магічна сила, він здатен кликати не тільки на урочистості і свята, а й на боротьбу за честь і гідність нації, боротьбу проти пригноблення українського народу, проти нівелювання прав і свобод наших земляків. Сам глибоко шаную державну символіку і дітей своїх змалку до того привчаю. Вдома у нас кілька прапорів різних розмірів. З сім’єю ми періодично відвідуємо усілякі фестивалі, урочистості, здійснюємо невеличкі подорожі до цікавих міст України і, вже за традицією, «синьо-жовтий» завжди з нами. Якщо їдемо за кордон – також обов’язково беремо з собою прапор національних кольорів. Ми ж пишаємось рідною землею і тому нам неважливо чи осудять, а чи схвалять такий вияв патріотизму європейці.  Зазвичай, вони привітно посміхаються та махають нам руками замість традиційного простого вітання. Тому складається враження, що їх ставлення до нас доброзичливе. А що вже в них на думці – відомо тільки їм самим. Матеріали по темі:

2 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply