Начальник Тячівського відділу поліції Павло Маскалюк: «Кожен правоохоронець прагне довести, що гідний служити в поліції»

7 листопада українська міліція офіційно припинила існування. Натомість набув чинності закон «Про національну поліцію».

Про те, як стартувала реформа на Тячівщині, ми розпитали начальника Тячівського відділу поліції ГУ Національної поліції України в Закарпатській області полковника поліції Павла Маскалюка.

Павле Дмитровичу,  як розпочала свою роботу поліція на Тячівщині?

Про те, що Закон України «Про національну поліцію» вступить у дію 7 листопада, працівники відділу були попереджені завчасно, за два місяці до цієї дати.  Відтак був початковий відбір. З особового складу тільки чотири працівники – злісні порушники дисципліни – не пройшли його, оскільки в обласного керівництва були до них питання. 

Змінилася структура відділу: створено кримінальну поліцію, яку очолив Василь Михайлович Негря, патрульну поліцію, до якої увійшли колишні дільничні, патрульні та працівники ДАІ (керівником призначено Василя Володимировича Палінкаша). Хоча працівників ДАІ розділили: частина з них виконуватимуть функції колишньої інспекції, а решта – увійшли до складу поліції. Слідство очолив колишній мій перший заступник з Рахова Володимир Володимирович Мателега. Всі новопризначені керівники працювали у райвідділі міліції. Це досвідчені і грамотні  фахівці. У них дуже великий вал роботи, але завдяки своїм авторитету, досвіду і знанням вони справляться.

У Тячівському відділі поліції залишився ізолятор тимчасового тримання, на Рахівщині ІТТ закрили. Це трохи складно, адже щодня конвою доводиться доставляти затриманих як до Тячівського, так і до Рахівського райсудів. Але поки що нормально працюємо і жодного суду не зірвали. 

Як повідомлялося раніше, на Тячівщині додатково створене Дубівське відділення поліції. Чи можете сказати, коли воно запрацює?

Саме зараз ми працюємо над обладнанням чергової частини згідно з сучасними вимогами. Це пов’язано з досить великими матеріальними затратами. Але це першочергове завдання, щоб мешканці могли звертатися у Дубівське відділення, а не їздити у Тячів. Це дозволить поліції бути ближчою до людей і оперативно надавати їм допомогу. Чергова частина працюватиме цілодобово. За підрозділом вже закріплено три одиниці транспорту, і буде додано ще, щоб групи могли оперативно виїжджати на виклики. 

У Дубівському відділенні буде значно збільшено штат. Тут працюватимуть близько 40 поліціантів. Очолить підрозділ колишній мій заступник Олег Васильович Терпак. Його заступником буде колишній заступник начальника Тячівського РВ УМВС Ігор Іванович Немеш. Це досвідчені і грамотні професіонали, тому, думаю, вони правильно організують роботу у Дубовому, і відділення якнайшвидше запрацює. 

Що ще зміниться в роботі тячівської поліції?

Якщо дотепер функціонували слідчо-оперативні групи, то на зміну їм прийдуть групи швидкого реагування. Значно спрощено процедуру оформлення правопорушення. До речі, на перших порах оформляти справи нам допомагала прокуратура району, за що їм велика вдячність. Також скасовано 
міліцейське звання прапорщика, яких замінять старші сержанти поліції. Введено нове звання капрала, що відповідає званню молодший сержант міліції.   

Чи торкнеться реформа зарплат правоохоронців?

Поки що, до переатестації, все залишається по-старому. Ті ж, хто переатестується, отримають надбавку до зарплати у розмірі ста відсотків. 

Чи відомо вже, коли  і як саме відбудеться переатестація кадрів?

Переатестацію повинен пройти кожен претендент на роботу в поліції упродовж року. Конкретну дату поки що не визначено. Однак це буде нелегко. Майбутні поліцейські складатимуть тестування на знання законодавства, загальні здібності, а також пройдуть перевірку фізичної підготовки. Нинішній штат Тячівського відділу поліції – тимчасовий на перехідний період, який триватиме до 31 грудня 2016 року. Упродовж цього часу будуть дійсними як  посвідчення працівників райвідділу, так і міліцейська форма. А наразі виконуємо обов'язки в повному обсязі. До прикладу, минулої неділі забезпечували охорону громадського порядку на перевиборах, які відбулися у кількох селах Тячівщини. На криміногенну обстановку в районі реформування не вплинуло. Четверо тячівських правоохоронців несуть службу у складі зведеного загону закарпатської поліції у зоні АТО.

Як особовий склад ставиться до реформи МВС?

Працівники Тячівського відділу поліції активно готуються до переатестації. Вони ставляться до реформи з азартом, адже кожен хоче довести, що достойний бути поліцейським. Правоохоронці і самі прагнули змін у роботі. Звісно, будь-які зміни проходять не одразу і не легко, але будемо працювати на те, щоб довіра суспільства до правоохоронної системи зросла.

Розмовляла Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua

Матеріали по темі:

2 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Олександра. - 02.12.2015 17:44:27 - 213.174.7.*** відповісти

    шановний, з яким АЗАРТОМ???? людям зарплату перестали платити. не має чим сім"ю кормити. а не зміниться НІЧОГО!!!!!! як були показники і статистика - так і є!!!! на початку листопада після припинення дії ЗУ Про міліцію - знову вказівка з обласного управління скільки справ і підозр має бути в кінці місяця. ЦЕ РЕФОРМА???? прижджають перевіряючі з обласного УМВС - як потрібно було передати на область гроші і заправити автівку перевіряючих - так і залишилось!! і нікого не довбе де ті гроші брать і за який хер заправлять. якщо навіть на свою машину зарплати не вистачає. ЦЕ РЕФОРМА???????? а як потрібно буде жопи прикривать - виставлять цих же чоловіків без засобів захисту і без касок - а громадськість скаже - та вони ж проти народу!!! а вони - як і ті що 2 роки тому -по закону ЗОБОВ"ЯЗАНІ за копійки ВИКОНУВАТИ СВОЇ ОБОВ"ЯЗКИ і ВКАЗІВКИ КЕРІВНИЦТВА.від цього цирку страждають нормальні працівники, нормальні люди. ніяки реформи нашому гнилому суспільству недопоможуть. немає поваги, розуміння - а з боку керівників держави , окрім видоювання - НІЧОГО!!! дякую за увагу!

  • Михайло - 21.11.2015 22:29:07 - 31.41.94.*** відповісти

    ТА НІЧОГО НЕ ЗМІНИТЬСЯ 100% !!!

Коментувати новину Cancel reply