Олег Куцин розповів тячівцям про «Карпатську Січ», війну, перемир’я та про те, як відшив терориста Гіві

Вчора, 16 вересня, командир окремої штурмової роти 93 ОМБр «Карпатська Січ» та «Легіону Свободи» Олег Куцин навідався на малу Батьківщину – до Тячева.

На численні прохання місцевих патріотів активісти Тячівської райорганізації ВО «Свобода» влаштували зустріч з комбатом. Зібрались у районному будинку культури. Почути про війну та перемир’я з вуст земляка-солдата без офіцерського звання, який з нуля створив повноцінний військовий підрозділ і вже більше року захищає Україну на передовій, прийшли побратими і знайомі Олега Куцина, громадські активісти, волонтери, демобілізовані учасники АТО.  

Найперше, командир розповів про історію створення окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», нинішню ситуацію на фронті, прокоментував інцидент з гранатою під Верховною Радою, а потім відповів на запитання залу.

Подаємо уривки з розповіді командира. 

Як було створено «Карпатську Січ»

«Після подій на Майдані як український націоналіст відчув, що не маю права залишатись осторонь, а повинен бути на сході. Військовим я себе спочатку не бачив. Але згодом разом з групою волонтерів-однодумців, серед яких більшість були закарпатці, ми вирішили, що війна – це не тільки сидіти в окопі, а і вирішення цілого спектру інших питань – допомогти вирити окоп, насипати пісок у мішки, приготувати їсти... Коли військові стояли під Слов’янськом, ми допомагали побратимам-свободівцям у складі підрозділів ЗСУ. З того часу і «прикипів» до війни, хоча військового фаху і досвіду не мав, окрім служби в армії. Наша волонтерська база була у місті Ізюм на межі Харківщини та Донеччини. Звідти ми щодня виїжджали допомагати солдатам на блокпостах. 

А коли пішов наступ на Слов’янськ  – просувалися за військовими. Участі у боях не брали, а доставляли воду, харчі, амуніцію на крайні блокпости на самому «передку». Так працювали кілька місяців, поки не визначили для себе, що досить волонтерства, і вирішили піти у Нацгвардію. Тим більше невеликий бойовий досвід у нас уже був. Ми хотіли сформувати свій підрозділ однодумців-націоналістів, адже на противагу мобілізованим у нас була мотивація, і ми знали, навіщо йдемо на війну. Однак постало питання, як себе ідентифікувати. Нас зібралося близько двадцяти однодумців – в основному, всі з Закарпаття, частина – прикарпатці. Тож вирішили пропагувати Карпатську Січ, створену на наших теренах 1939 року. Оскільки у Карпатській Січі взвод мав назву «чота», то й ми вирішили так себе назвати. А «окрема», бо нікому не підпорядкувалися і ні від кого не залежали, крім як ідеї боротьби за українську державність. Навколо мене гуртувалися також люди, яких не брали в офіційні військові підрозділи, оскільки на них після Майдану повісили кримінальні справи, а інші не хотіли туди йти принципово. Але командування Нацгвардії не дозволило створити окремий підрозділ з патріотів і розкидало нас по різних батальйонах. 

На той час Олег Тягнибок запропонував мені очолити виборчий штаб Донецької організації ВО «Свобода». Його ми облаштували у проукраїнському містечку Добропілля на Донеччині, де місцева громада першою вигнала сепаратистів. Там же почали проводити вишколи для місцевих, які просили навчити їх захищати своє місто. Вони не хотіли йти до армії, але прагнули навчитись обороняти свою батьківщину в разі ворожого нападу. Залучали до цієї справи військових. Потім на наші вишколи почали приїжджати групи з інших районів – Краматорська, Артемівська.

Відтак на Донецькому напрямку допомагали свободівцям у складі батальйону «Дніпро-1».  Зрештою, нам доручили декілька вогневих позицій у Пісках. З того часу почалась уже не волонтерська, а військова епопея. Там, у Пісках, пройшли гарячий період з жовтня по грудень. Тоді було оголошене перемир’я. А під Новий рік вороги його почали активно порушувати, вичислили наші позиції, перегруповували свої сили і почали відновлювати бойові дії. Першим накрили штаб 93 бригади, а тоді три дні  – гатили по нашому. На Різдво я отримав поранення у стегно, а наш штаб згорів з усіма речами».

«У нас воюють люди, які не хочуть йти в армію, але мають бажання захищати Україну»


«Після поранення я разом з іншими командирами підрозділів - весь штаб Пісків, як називали нас лікарі, - опинився у госпіталі лікарні ім.Мечникова. 

Піски – то була унікальна місцина, де було дуже багато підрозділів, і чимось нагадувала в моєму уявленні Запорозьку Січ: тут стояли 93 бригада, «Дніпро-1», ОУН, Правий Сектор, «Карпатська Січ». То була така комунікація і розуміння – підрозділи постійно тримали зв'язок на рації, працювали, як один злагоджений механізм, жили одним духом. Це було настільки цікаво спостерігати! На той час правильну позицію зайняв Правий Сектор, який вів боротьбу з великою проблемою на фронті – пиятикою, адже, образно кажучи, більша частина смертей  на фронті стається саме з цієї причини. 

Найсильніші бої у Пісках були у січні-лютому, було кілька атак на селище, бо через нього йшла єдина дорога до Донецького аеропорту. Кілька разів ми потрапляли в оточення, але завжди вдавалося відбитися. Одну з наших позицій на в’їзді до Пісків назвали Камікадзе, тому що її зайняла група бійців з кількома одиницями зброї, зокрема, кулеметом з часів Другої світової. Ця позиція до сих пір існує. Туди добровольці потрапляють перед тим, як вирушити на передову, щоб звикнути до звуків війни.

Загалом, маємо три ротації: частина підрозділу перебуває на передовій у Пісках, частина – на відпочинку, частина – проходить підготовку. Це різні категорії людей, в основному, ті, які не хочуть йти в армію, але мають бажання захищати країну». 

Як «Карпатська Січ» стала штурмовою ротою 93 бригади

«У березні керівництво держави зрозуміло, що завдяки добровольцям вдалося зупинити наступ і вистояти, і вони свою роботу виконали. Почались розмови про те, що добровольчі батальйоні потрібно контролювати. Тоді у Холодному Яру я вирішив зібрати все своє товариство і порадитись, як нам поступати далі. Переважна більшість була за те, щоб вступати до лав ЗСУ. Мені доручили провести перемовини з Міноборони. Цей прецедент був першим в історії України, якоїсь схеми легалізації не було, все робилося на коліні. У верхах залишився отой бюрократичний механізм, який важко зламати, тому складно було знайти спільну мову з Міністерством. Але врешті порозумілись. Ми прийняли рішення піти у 93 бригаду, оскільки знали звідти командирів. Спеціально під нас підрозділ ніхто не міг створити, тому наших людей прийняли у різні підрозділи, з яких сформували зведену штурмову роту і дозволили нам мати назву «Карпатська Січ». Прапор (чорне полотнище із золотистим тризубом) ми взяли історичний – Хустської залоги Карпатської Січі. Під ним приймали військову присягу, але внесли і свої традиційні моменти, як от молитву українського націоналіста. 

Відтак зайняли позиції уздовж злітної смуги Донецького аеропорту, які утримуємо по сьогодні. 

Напроти нас – відомий батальйон «Сомалі» сепаратиста Гіві. Їхнє військо на дві третини – це регулярна російська армія. 

За весь період загинуло шість наших бійців, кілька десятків отримали поранення, але бойовий дух високий. На фронті у мене залишається сотня зареєстрованих бійців, близько сотні – незареєстрованих і ще 100-150 написали заяви, щоби перевестись до нас із різних підрозділів. Тобто є на цілий батальйон, але поки Генштаб не дає дозволу його формувати. По великому рахунку, я би був не проти, якби нам дозволили створити цілісну бойову одиницю, і ми би прийшли на Закарпаття, щоб забезпечувати мир і порядок, а у випадку чого не дати сепаратистам підняти голову».

«Ця фаза війни вже завершилася»

Відтак Олег Куцин відповів на запитання залу. Зокрема, розповів про те, як вираховують позиції ворога, як працюють коригувальники вогню, повідав і про розмову в радіоефірі з терористом Гіві:

«Ми знаємо, що вони нас прослуховують, і ми їх ефір теж слухаємо. Тому по рації спілкуємось між собою закодованою мовою. І я якось спілкувався з Гіві – послали один одного. Він почав нам говорити: «Ребята, зачем вам та власть? У вас там олігархи и бандиты, у нас тоже. Давайте мы вместе как-нибудь развернемся и на Киев двинем!»   А я йому: «Так давай, сначала на Донецк?» - та й відшив його. А він тоді: «Ребята, вот вам мой канал, если что – звоните, пообщаемся».  

Не оминули й інцидент з гранатою під Верховною Радою.  

«Є презумпція невинуватості, Конституція, а Міністр внутрішніх справ уже призначив винуватих, –  обурювався Олег Куцин. – Як можна звинувачувати цілу групу людей у тому, що хтось кинув гранату? Є ще й інший момент – ця людина давно не є членом партії, а є міліціонером. Чому Міністр внутрішніх справ на себе не бере частину відповідальності? Йде тотальне політичне переслідування. Хоча там стільки питань з тією гранатою!», – зазначив командир «Карпатської Січі».

Тячівці також питали, чи й справді на фронті дотримується перемир'я і коли закінчиться війна. Олег Куцин відповів так:

«Зараз бойові дії практично повністю припинилися, працюють лише диверсійні групи. Очевидно, з того боку є команда припинити бої.  На цей раз перемир'я використовується нашими військами більш ефективно, ніж дотепер, іде підготовка, навчання армії. Вважаю, ця фаза війни, яка була, вже закінчилася. Але, на моє переконання, повністю війна з Росією завершиться лише тоді, коли розвалиться Російська імперія». Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua
 

Матеріали по темі:

10 коментарів

Залиште Ваш коментар
 • Закарпатец - 02.10.2015 17:46:57 - 217.66.159.*** відповісти

  Смеялся сегодня от души: ну точно бандеровцы тупые идиоты, сами себя разоблачили перед всем миром. ВНИМАНИЕ!!!<br>Два года бандерлоги тявкают по всему миру, что Россия напала на бедную Украину и тут вдруг такой конфуз - когда Совет Федераций России утвердил запрос Путина на использование вооруженных сил за рубежом Порошенко сразу запросил у Путина гарантии на неиспользование вооруженных сил РФ на Украине!? Упс! Так если армия России есть на Украины зачем просить гарантии на неиспользование и ввод армии России, а если ее там нет, то зачем раньше говорили , что она на Украине?

 • депутат - 27.09.2015 7:15:30 - 195.137.227.*** відповісти

  чи можно на війні наісти таку морду.видно свободівцю куцину важко там живеться,що його фізіономія красується по всій Украіні на бігбодах.

 • Закарпатец - 25.09.2015 20:26:38 - 217.66.156.*** відповісти

  Що знову за схемою:<br>грудень 1991 р. - геть кривавих злодіїв москалів!<br>Хай живе свобода і Кравчук.<br>19 липня 1994 р геть кривавого злодія Кравчука!<br>Геть москалів! Хай живе свобода і Кучма!<br>23 січня 2005 р - геть кривавого злодія Кучму!<br>Геть москалів! Хай живе свобода і Ющенко!<br>25 лютого 2010 р - геть кривавого злодія Ющенко!<br>Смерть москалям! Хай живе Україна,свобода і Янукович.<br>24 січня 2014 р - геть кривавого злодія Януковича!<br>Москаляку на гілляку! Хай живе Порошенко!<br>......2015 р. - геть кривавого злодія Порошенко!<br>Москаляку на гілляку! Хай живе Х.....енко!<br> Ви що ідіоти?

 • Закарпатец - 25.09.2015 20:26:01 - 217.66.156.*** відповісти

  УКРАИНЦЫ, ОТВЕТЬТЕ НА НЕСКОЛЬКО ВОПРОСОВ<br>https://www.facebook.com/photo.php?fbid=945812452127073&set=a.468167776558212.98905.100000949815807&type=1&theater

 • Закарпатец - 25.09.2015 20:25:14 - 217.66.156.*** відповісти

  <br>www.youtube.com/watch?v=E6WjitNTz7U<br>Азаров опустил Украинских журналистов<br><br>https://www.youtube.com/watch?v=eIUwLiPb_60<br>Боец ВСУ призывает идти на Киев

 • Закарпатец - 25.09.2015 20:22:10 - 217.66.156.*** відповісти

  www.youtube.com/watch?t=108&v=28D3AcsGW-A<br>ФИЛЬМ-БОМБА Украинцы посмотрите это видео 18+<br><br>www.youtube.com/watch?t=59&v=7b73Xe1KF0Q<br>Ебанестическая $уйня с Украины.<br><br>http://www.youtube.com/watch?v=8n3q1kw5hlU<br><br>Турчинов кровавый пастор

 • Закарпатец - 25.09.2015 20:21:32 - 217.66.156.*** відповісти

  www.youtube.com/watch?v=XK3eFt0ENbI&feature=youtu.be<br><br>Депутат Европарламента: Украину уже не спасти<br>

 • Закарпатец - 25.09.2015 20:20:58 - 217.66.156.*** відповісти

  <br>www.youtube.com/watch?v=ua-Gx2nI14k<br><br>www.youtube.com/watch?t=515&v=mq31Y9eyKT8<br><br>МОЗАИКА ФАКТОВ<br>

 • Закарпатец - 25.09.2015 20:20:20 - 217.66.156.*** відповісти

  Жизнь не меняется все эти годы... <br>Правят страною сплошные уроды.<br>Между собой за влиянье деретесь, <br>Жрете пирог и никак не нажретесь... <br>Боже помилуй! Ну, сколько же можно?<br>Жить с вашей бандой уже не возможно.<br>Сколько невинных людей умирало? <br>Остановитесь! Не уж то вам мало? <br>Мало вам судеб войной покалеченных?<br>Мало гробов? Мало ран незалеченных?<br>Это возможно лишь с нашим народом <br>Власть отбираем и ДАРИМ уродам... <br>Олег Гаврилюк 7 сентября 2015

 • Закарпатец - 25.09.2015 20:20:04 - 217.66.156.*** відповісти

  <br>https://www.facebook.com/OlegGavrilukOfficial<br>Поэт Гаврилюк<br><br>Я Вам не верил изначально: От Вашей лжи в душе озноб.<br>Вы на Майдане не случайно Обмолвились про пулю в лоб...<br><br>Неужто Вам она не снится? Очередной премьер — злодей...<br>По чести было б застрелиться! Смотря на пенсии людей

Коментувати новину Cancel reply