День селища відгуляли у Солотвині

Саме солекопи є творцями історії копалень і шахтарського селища, яке колись славилось видобутком солі на всю Європу. Тому уже традиційно у Солотвині День селища і День шахтаря відзначається одночасно, - з метою вшанування цих людей і їх ролі у розбудові населеного пункту.

Вперше документально Солотвино згадується ще в 1360 році, коли тут  почали добувати сіль. В другій половині XVIII ст. цей процес було поставлено на широкомасштабне промислове виробництво. Однак, на сучасному етапі солекопів спіткали непередбачувані процеси руйнації шахт, що призвело до їх закриття і, відповідно, занепаду розвитку населеного пункту. Та попри всі біди й труднощі, які на сьогодні доводиться долати, професія шахтаря тут залишається найбільш почесною і шанованою.

Тож привітати людей, які пов’язали своє життя з солекопальнями, прийшло районне керівництво та чимало поважних гостей.  

Зі сцени звучали  виступи  одразу кількома мовами – українською, румунською, угорською. Воно й не дивно, адже споконвічно колектив Солотвинського солерудника об’єднує представників різних національностей. І це аж ніяк не перешкоджає їх взаєморозумінню та товариським контактам. Навпаки – кожен працівник почувається тут повноправним членом великої дружньої родини.

Добрим словом згадав шахтарських ветеранів – передовиків солевидобувної галузі, а також   всіх тих, хто сьогодні бере активну участь у громадському житті населеного пункту селищний голова Юрій Ухаль. Співпрацю у розвитку міжнаціональних відносин пообіцяли представники консульств Елеонора Молдаван та Поко Ференц. Загалом, усі учасники офіційної урочистості висловили одностайні  сподівання на відродження доброї шахтарської слави  Солотвина. 

Надалі відбувся святковий концерт за участі виконавців, фольклорних та художніх колективів районного будинку культури,  місцевих аматорів сцени. Свої таланти представили угорська, румунська, українська, музична школа, ансамбль «Сперанца» громадської організації «Надія» та троїсті музики родини Шіманів, духовий оркестр «Шахтар».

Не обійшлося і без традиційного велопробігу, який організував відомий у краї марафонець та колишній солотвинський шахтар Карло Токар. Його учасники подолали тисячі кілометрів з національними прапорами України, Румунії, Угорщини та Євросоюзу, чим засвідчили підтримку євроінтеграції нашої країни.

 Любов Немеш


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply