Влада звітує про створення нових місць у дитсадках в той час як дітки сплять по двоє на одному ліжечку (ВІДЕО)

За 3 роки на Закарпатті створили 10 000 місць у дитсадках – про це під час селекторної наради під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула повідомив голова закарпатської ОДА Олександр Ледида. Далі про те, чому батьки особливо не помічають того, наскільки кращою стала дошкільна освіта на Закарпатті, і чому насправді 10 тисяч дорівнює трьом.

У селі Калини Тячівського району  6 тисяч мешканців. В селі працюють  2 дитячі садки, один з них  присілку Калини-Заріка.  Тут півтори сотні дітей виховують у пристосованих старих приміщеннях попівської фари, побудованої чи  не століття тому. Тут дітям доводиться вмощуватися по двоє на одному маленькому ліжечку – а що робити – відсоток покращити треба, а реальних місць нема.

Кожна група має окрему кімнату, правда в одній кімнаті доводиться і гратися, і навчатись, і обідати і спати.  Правда, тут мріяли про новий садок – та мрії так і не здійснились.

Закон про дошкільну освіту, який говорить, що вона обов’язкова  первинна складова частина системи безперервної освіти в Україні, не діє у Тарасівці Тячівського району,  адже тут садочок не те що у поганому стані. Його тут просто нема.

У Тарасівці більше 3-х тисяч населення, відповідно і дітей у селі чимало. Нема де виховувати дітей і в Данилові Хустського району. Колишній ДНЗ продали 17 років тому, а реконструювати під нього місцеву лікарню, яка роки вже не працює, не вдається через  брак коштів. Тому дошкільнят здебільшого виховують вдома, а дехто возить у сусіднє село.

У сусідньому  Крайникові вже не приймають данилівських дітей, бо Садочок переповнений. Жителі вже неодноразово писали скарги  і до Президента, і до прем’єр-міністра, проте конкретних відповідей досі нема.

На 1 січня 2011-го відвідували ДНЗ – 35 496 дітей, на 1 січня 2013-го 45 тисяч 042 дітей. Тобто  кількість збільшилась на 9546. Тобто на трохи більше, ніж 3 з половиною тисячі місць запхали майже 10 тисяч дітей. За нормами 100 місць мало б відвідувати 100 дітей. На Закарпатті наразі  у 100 місць – вміщають 136 дітлахів. Звісно ні про які санітарно-гігієнічні норми не йдеться. Головне – вчасно відрапортувати. А в яких умовах виховуються малюки, навіть якщо сплять по двоє на ліжечку – чиновникам байдуже. Головне, аби зі столиці не насварили.                                                                                                                                                                                                     М-Студіо


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply