У вересні може зрости кількість обов'язкових щеплень для дітей

Міністерство охорони здоров'я ініціює збільшення кількості обов'язкових щеплень для дітей. Про це заявив заступник міністра Олександр Толстанов під час наради робочої групи з перегляду Національного календаря щеплень.

"Імунізація українців  є одним з головних пріоритетів діяльності міністерства, оскільки це питання безпеки нашої держави та здоров'я нинішніх і майбутніх поколінь. Ми повинні розробити такий календар щеплень, який би відображав реальну потребу населення з урахуванням фінансових можливостей держави", - зазначив Толстанов.

Спеціалісти, зокрема, пропонують внести незначні зміни в терміни та інтервали проведення щеплень проти гепатиту В, для профілактики дифтерії, кашлюку, правця, для профілактики поліомієліту.

Також, відповідно до рекомендацій ВООЗ, яка пропонує збільшити кількість обов'язкових щеплень, яких нині в Україні десять, на більшу кількість, робоча група рекомендувала внести до календаря щеплень пневмококову вакцину, яку використовують фактично всі розвинені країни від пневмонії; менінгококову вакцину, що може забезпечити зниження захворювань в структурі менінгітів на 50%, та вакцину проти папіломавірусу, що має суттєво вплинути на кількість захворювань на рак шийки матки. А от чи стануть ці щеплення обов'язковими, чи будуть рекомендованими, робоча група вирішить після додаткових дискусій.

На завершення Толстанов підкреслив, що думки членів робочої групи мають бути враховані в остаточному варіанті календаря, але вони мають бути аргументовані та обгрунтовані, виходячи із сучасного досвіду, наукових досліджень та прикладів застосування подібних календарів у сусідніх та європейських країнах.

Узагальнені пропозиції для остаточного внесення змін в Національний календар щеплень робоча група має надати до початку вересня.Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply