Київ: у ВР обговорюють відставку уряду, Азаров на засідання не прийшов, мітингувальники скандують "Банду геть"

Верховна Рада України приступила до обговорення питання про винесення на розгляд проекту постанови про відповідальність уряду України.

У залі засідань парламенту членів Кабінету міністрів України немає. Як заявив спікер Ради Володимир Рибак, керівництво уряду було запрошено, проте "чому воно не прсторони, яка вимагає відставки, 45 хвилин - відповіді прем'єра, а також обговорення.

Лідер фракції "Батьківшіна" Арсеній Яценюк зі свого боку заявив: "Ми вимагаємо, щоб ви запросили до парламенту для того, щоб відзвітувати перед депутатами та українським народом, прем'єр -міністра Азарова. Ми даємо йому годину, нехай приїжджає сюди зі своїм злочинним урядом", повідомляє "Інтерфакс-Україна".

У свою чергу народний депутат фракції Партії регіонів Нестор Шуфрич заявив, що "не треба починати з провокацій".

За словами депутата, згідно з регламентом, Кабміну необхідно дати 10 днів для підготовки звіту для виступу в парламенті.

У проекті постанови зазначається, що парламент висловлює недовіру Кабміну "у зв'язку із зрадою урядом національних інтересів держави, яке проявилося в порушенні статті 8 закону України "Про основи внутрішньої і зовнішньої політики" і прийняття розпорядження Кабінету міністрів України від 21 листопада 2013 № 905 "питання підписання Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з іншого боку".

Згідно з Конституцією України прийняття Верховною Радою резолюції недовіри Кабінету міністрів тягне за собою його відставку.

Чиновники на чолі з прем'єром Миколою Азаровим у вівторок не змогли потрапити в будівлю уряду через протестувальників - повідомив по телефону прес-секретар прем'єра Віталій Лук'яненко, якого цитують РІА Новини.

"Ні, не змогли (потрапити). Це створює серйозну напругу в роботі уряду. Уряд свої обов'язки виконує , але в режимі, який далекий від робочого", - сказав він.

Фракція Патрії регіонів не збирається голосувати за проект постанови про недовіру уряду на чолі з Миколою Азаровим, - заявив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов журналістам у вівторок перед початком пленарного засідання парламенту, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"У мене немає інформації, що хтось із нашої фракції буде підтримувати відставку уряду", - сказав він.

Тим часом близько півтисячі людей проводять мітинг біля будівлі Кабінету міністрів, блокуючи всі входи до неї, з вимогою відставки чинного уряду.

Мітингувальники скандують "Банду геть" і "Азаров – у відставку!", а також "І до кінця – разом!", "Київ, вставай, дітей захищай!", "Слава Україні - героям слава!", "Слава нації!", "Україна – понад усе!".

Також біля будівлі Клубу Кабміну розбито два намети.

Біля центрального входу в будівлю уряду стоїть близько 10 автобусів, у яких перебувають бійці спецпідрозділу "Беркут". Деякі з них стоять на вулиці, на невеликій відстані від людей.

Бійців "Беркута" й мітингувальників розділяє кордон співробітників міліції.

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply