Кожен десятий українець прагне працювати за кордоном

Про це свідчить дослідження, проведене в рамках державної цільової соціальної програми Молодь України на 2009-2015 роки.

З них 44,5% планують поїхати на кілька років, а для 51,7% майже не важливо, з якої спеціальності працювати.

Опитування проводилося в 26 регіонах України, в ньому взяли участь 2509 чоловік. Дослідження проводилося за підтримки Міністерства молоді та спорту України, а також Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Єременка.

Відзначимо, що в 2011-2012 роках за кордон у пошуках заробітку виїхали більше одного мільйона українців.

Дослідники отримали також інші цікаві дані. Так, 45,5% опитаних молодих людей заявили, що в ідеалі хотіли б працювати на себе (власний бізнес або фермерське господарство), 17% воліли б працювати на уряд чи у сфері державного сектора, 16,8% хотіли б працювати у великій приватній компанії, 8,4% - в середньому або невеликому приватному підприємстві; 4,85% сказали, що хотіли б працювати в міжнародній або некомерційній організації, 4,5% - у сімейному підприємстві або сімейному господарстві. Лише 3% опитаних заявили, що працювати не хочуть зовсім.

При цьому 58,1% респондентів вважають, що держава недостатньо уважно до потреб молоді, а 36,8% упевнені, що держава повністю їх ігнорує. Лише 5,1% опитаних відзначили, що держава звертає увагу на потреби цієї категорії населення.

42,7% респондентів вказали, що на даний момент працюють, 31,3% - навчаються або тільки закінчили навчальний заклад і планують працювати, 4,5% суміщають роботу і навчання, 21,5% не працюють і не навчаються.

Примітно, що 61,4% опитаних поскаржилися на відсутність перспектив пошуку першого робочого місця і великий обсяг часу для пошуку роботи, 32,5% опитаних ще більш песимістичні і вважають, що перспективи пошуку першого робочого місця немає взагалі. Всього 5,6% респондентів заявили, що перспективи знайти перше робоче місце дуже хороші і вакансій досить багато, а 0,5% опитаних сказали, що перспективи знайти першу роботу є, але потрібно мати знайомих і гроші.

36% респондентів заявили, що знайшли роботу власними силами, а 64% знайшли першу роботу завдяки зв'язкам (за допомогою батьків, друзів, знайомих, інших родичів). 63,8% респондентів заявили, що мають офіційне оформлення на першому робочому місці, 36,2% сказали, що на роботі офіційно не оформлялися.

Третина молодих людей працюють під час канікул, 28,4% молодих людей працює під час навчального року. При цьому 67,1% підкреслили, що такий досвід роботи приніс користь у подальшій професійній діяльності.

Також за результатами дослідження вдалося дізнатися, що 43,3% молодих людей потребують навичках роботи на комп'ютері, в знанні Інтернету, а також умінні працювати з офісною технікою (факс, ксерокс і т.д.). 52,4% опитаних заявили, що такі навички їм не потрібні, а 4,3% не змогли відповісти на це питання.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply