У Солотвині відсвяткували Національний день Румунії (ФОТО)

На сьогодні на території Закарпаття проживає майже 40 тисяч представників цих етнічних нацменшин.

Заходи пройшли за сприяння Генерального Консульства Румунії в Чернівцях і особистої участі консула Елеонори Молдаван.

На Тячівщині, у селищі Солотвино, відбулося урочисте зібрання за участі представників консульства, керівників румунських національно-культурних організацій, місцевих органів влади, чисельних гостей з Румунії. Зокрема і депутата румунського парламенту Корніели Негруц. 
Генеральний консул Румунії в Чернівцях Елеонора Молдаван відзначила  особливість цього Дня для всіх румунів, де б вони не проживали. Адже Румунія залишається для них історичною батьківщиною, звідки походять їхні предки, де вони завжди заряджаються духовними цінностями. До речі, на сьогодні на території Закарпаття проживає майже 40 тисяч представників цих етнічних нацменшин. Відтак, пані Молдаван зачитала звернення Міністра закордонних справ Румунії Тітуса Корлецяна.  

Надалі відбулося покладання квітів до пам’ятника румунському правителю Стефану Великому, після чого культурно-розважальна програма продовжилась у комплексі «Діана». Перед багаточисельною публікою виступили відомі національні колективи та естрадні виконавці з Румунії. Зокрема народний народні артисти Ніколає Фурдуй Янку та Георгій Турда.
За активний розвиток і збереження національних румунських традицій консул Елеонора Молдаван вручила особливі подяки представникам нацменшин - заступнику голови Тячівської райдержадміністрації Василю Буга, селищному голові Солотвина Юрію Ухалю, депутату Тячівської райради Василю Мігалка, заввідділом програм румунською мовою  Закарпатської телерадіокомпанії Тиса- 1 Ельвірі Кілару та ін.

Загалом, святкування відбулося у доброзичливій та приємній атмосфері, - повідомляє прес-служба Тячівської райдержадміністрації.

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply