Соляні шахти Солотвина: знищити чи врятувати? (ВІДЕО)

Колись прибуткові соляні шахти Солотвина нині занепадають.

На території, де десятки років лікували людей - повсюди таблички "Вхід заборонено – небезпечна зона". Згадати, як там було, можна хіба по фотографіях десятирічної давності, адже приміщення заповнені водою.

На місці однієї з 9 шахт утворилося величезне провалля. Фахівці підозрюють: воно може стати не єдиним. Ще кілька років тому одна із шахт функціонувала, та в 2010 сталося чергове ЧП, на майданчику шахти №8 утворилося карстове провалля, а саму її підтопило. Та вже діло зовсім не в тому, що шахти зруйновані,  - під загрозою життя жителів Солотвина.

Якщо шахти не законсервувати, то вимиється сіль, яка залишилася всередині, й земля над солоницею просто осяде. Утвориться так зване карстове провалля – прірва гігантських розмірів. Під землю може провалитися півсела. Трагедія Солотвина — не наслідки природного катаклізму чи раптового екологічного лиха. Це — рукотворний результат, спричинений байдужістю – кажуть фахівці.

Колись ситуацію можна було врятувати, тоді це вартувало копійки, сьогодні – мільярди. Відтак, сьогодні шахти легше, або ж, як кажуть місцеві, простіше кажучи, дешевше  знищити, чим наразі і займаються. М-Студіо


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply