Щоб зібрати дитину до школи батькам доведеться витратити до 1000 грн

Напередодні нового навчального року ми вирішили провести моніторинг цін на учнівське приладдя і з’ясувати, яку суму грошей повинні витратити батьки, щоб зібрати до школи дитину.

Закінчення літніх канікул засмучує не лише школярів, яким знову доведеться сідати за шкільні парти замість того, аби гуляти і розважатися цілий день, а їх батьків, яких напередодні нового навчального року чекають чималі витрати.

Щороку шкільне приладдя дорожчає, в середньому, на 20-25%. Продавці стверджують, що підняття цін зумовлене не їхнім бажанням збагатитися, а підняттям оптових цін на шкільні товари. Націнка, стверджують  торговці, мінімальна – в умовах великої конкуренції доводиться максимально знижувати ціни.

Ми вирішили пройтись міським ринком Тячева та подивитись, як готуються до школи місцеві школярі.

На міському ринку ми зустріли більше мам з дітьми, ніж школярів – всі дружньо  бідкались, що ціни виросли вдвоє, а зарплати залишились, як рік тому.  Питаю, чи достатньо 1000 грн., щоб зібрати дитину до школи, і чую у відповідь: «1000 грн. – думаю, це не досить реально, - каже мама п’ятикласниці, пані Ірина  - я складала список необхідних речей: потрібно зібрати шкільний ранець, нова якісна сумка, бо ж книжок тепер побільшає, зошити, ручки, олівці, а ще потім є спеціальні зошити з англійської, біології, фізики і т.д. Вартість кожного - від 20 грн. і вище.  Це ж тільки здається, ніби канцелярських товарів мало, а ви подивіться на ціни, все починається з 6-7 грн. - дешевше лише ручка, 2 грн. 75 коп, і це ще не треба купувати форму».

Від інших мам ми почули і про форму – її переважно носять учні  1-4 класів. Розповідають, що вона  обійдеться теж в копієчку. Ціни коливаються від 350 до 700 гривень. Існує загальний стандарт: для дівчаток це сарафан, сорочка або спідничка і, обов’язково,  два комплекти, а це вартує десь до 1400 грн. Ціни на взуття залежать від якості, тут переважно китайське виробництво, а ціна від 100 - 150 грн. Хлопці,  звичайно ж, менш затратні.  Для них один костюм обійдеться у 400 грн., а штани вже потім можна докупити. Проте, є ще і спортивна форма.  Якісний спортивний костюм коштує близько 250грн.+ кросівки - вже на свій смак і вибір.

«Проблема не нова, але що робити, - все одно треба все купити, і вкластись в 300-500 грн. Саме тому обираємо найдешевші варіанти» - розповідає мама другокласника Сашка.

Старшокласників ми на ринку не зустріли – вони, як завжди, все відкладають на останній момент,але їх покупки, зазвичай, найдорожчі.

Щодо вибору шкільних портфелів, то їх кількість звичайно вражає. І рожеві, і сині, і зелені, з героями мультиків та спеціальними подушками для плечей, на колесиках з  ручкою,що нагадує  дорожню сумку... Звичайно ж, ціни теж помітно різняться - від 80 грн. до 600 грн. Питаю в продавчині, чи купують цінайдорожчі. Відповідає, що люди часто дивляться на них, але не купили ще жодної. Кажуть, що ця сумка не для наших доріг, за місяць з колесиків нічого не лишиться.  До речі, сумка з колесищами є досить актуальною,адже інколи, дивлячись на величезну сумку першокласника, так і хочеться допомогти донести її додому. Дитина мала, а сумка просто нездоланно важка для першачка.  Невже цього не розуміють в Міносвіті, і виготовлять такі великі підручники? Саме тому, щоб і зекономити, і не нашкодити хребту своєї дитини, хітом продажу є ранці з ортопедичною спинкою - ціни від 180-250 грн.

Тож,поспілкувавшись з батьками на ринку, ми зробили висновок, що зважаючи на середню зарплату людей, які працюють в держустановах міста  і отримують близько 1700грн.- 2000грн., серпнева зарплата повністю піде на підготовку дитини до школи. От і виходить, що зібрати дитину на один прожитковий мінімум майже нереально.  А що робити, коли у вас двоє дітей і більше? 

 Влада Доля для tyachiv.com.ua

Матеріали по темі:

2 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Редакція - 14.08.2013 3:21:15 - 172.17.32.*** відповісти

    У Мукачеві такі самі ціни - просто місцеві журналісти не врахували вартість шкільної та спортивної форми.

  • здивована - 13.08.2013 9:31:41 - 172.17.32.*** відповісти

    Щоб "екіпірувати" школяра, закарпатська сім'я повинна розкошелитись приблизно на 500 гривень <br>http://www.mukachevo.net/UA/News/view/78059 У Мукачеві наполовину дешевше.

Коментувати новину Cancel reply