На лопухівських плаях частина отар випасається нелегально

Про це повідомив сільський голова Лопухова Михайло Фіцай.

Наразі лише 13 фізичних осіб мають дозволи на випасання отар на брустурських полонинах. Відповідно до угод у горах літують близько 3 тис. овець, 100 корів та 50 коней. 

Однак з травня на плаї с. Лопухова було вигнано значно більше маржини, власники якої не уклали договорів зі «Свидовцем». В основному, без дозволів вівчарі випасають отари на полонинах Шафа, Шпанська, Яма Матвійова, Бедевельська, Матіяска, Пудпула, Задній Турбат, Стара, Шанта, Яворина та Воротяска. 

Головний бухгалтер КС «Свидовець» Зинаїда Бурса каже: у зв’язку з тим, що не укладені відповідні угоди з пастухами, які випасають на названих плаях овець, сільський бюджет втрачає близько 100-150 тис. грн. А поповнивши цією сумою казну служби, організації можна б вийти з фінансової скрути. 

Михайло Фіцай каже, що  для функціонування СК «Свидовець» не вистачає коштів. Адже легальні пастухи поповнили бюджет лише на 67,63 тис. грн., ще 16,3 тис. грн. досі боргують. І цих коштів не вистачить організації, аби  сплатити податок на землю та виплатити заробітну плату працівникам, а провести благоустрій полонин – й поготів. Зокрема, цьогоріч організація мала намір перекрити хлів на полонині Сеглянське, де нині випасається отара корів. Однак втілити задумане поки що не під силу. 

Тож у сільській раді мають намір боротись з нелегалами. Представники комунальної служби будуть проводити рейди на полонинах та фіксуватимуть порушників. Поки що вівчарів буде лише попереджено й дано 7 днів на укладання договорів з організацією. Якщо ж до 1 серпня чабани відмовляться платити за випас отар на полонинах, про правопорушення буде повідомлено  у правоохоронні структури.

Л.Білак для Tyachiv.com.ua

Фото Олександра ЦубериМатеріали по темі:

1 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • ГПВ - 27.07.2015 16:08:42 - 195.137.227.*** відповісти

    Немає полонинськоі управи з іі керовником п.Іваном Дьологом той і немає порядку на полонинах. Поясніть мені зким мають укладати договори на випасання овець.Кому треба платити мзду.Гроші ніколи невкладалися в благоустрій тощо.

Коментувати новину Cancel reply