Подорож Уголькою може стати незабутньою пригодою як для закарпатців, так і гостей нашого краю

У нашому краї нескінченно багато місць, які тішать око та душу не тільки закарпатців. Дедалі поширенішим і модним стає напрям зеленого туризму.

Одним із маршрутів, який зацікавить непосидючого мандрівника, є прогулянка Карпатським біосферним заповідником, що знаходиться в селі Мала Уголька Тячівського району. Подорож цим маршрутом може стати яскравою та захоплюючою пригодою під час відпочинку в Карпатах. 

Стежка, якою проходитиме мандрівник до карстового мосту, веде через прадавній буковий ліс. До речі, цей ліс внесений до світової спадщини ЮНЕСКО. Та й ходять згаданою стежкою надзвичайно рідко, в основному тільки туристи. Довкола велетенські дерева погойдуються та риплять від вітру в такт крокам. Здається, ніби лісові мавки стрибають з гілки на гілку і заманюють людей усе далі й далі… Відірвавши погляд від верхівок сторічних дерев, можна милуватися панорамами на каньйон річки Тиса та румунську частину Карпат. А трохи нижче розташована найбільша печера Українських Карпат – Дружба. По дорозі до карстового мосту можна відвідати печеру Молочний камінь. Вхід до неї знайти важкувато, тому це стане інтригуючим моментом. Усередині печери темно, але якщо підсвітити ліхтариком, можна побачити, як тисячоліттями печера плакала вапняковими молочно-білими сльозами. Через них залишилися закам’янілі потоки. Це й дало назву печері. Наприкінці шляху на мандрівників чекає дивовижний карстовий міст. Учені вважають, що він утворився внаслідок карстових процесів ще тоді, коли ця місцевість була морським дном. Міст, ця унікальна природна арка, стоїть на трьох «ногах» і під ним повністю поміщається людина. Тож подорож Уголькою може стати незабутньою пригодою як для закарпатців, так і гостей нашого краю. 

Марія Кеслер 

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply