До уваги закарпатців: змінилися правила отримання шенген віз (ВІДЕО)

Відтепер для отримання шенгену доведеться здавати відбитки пальців та цифрове фото.

Про це сьогодні, 27 травня, під час зустрічі з журналістами, повідомив консул Генерального консульства Угорщини у м. Ужгород Ласло Віда.

«Справа в тому, що з 23 червня в Україні запроваджують Візову інформаційну систему (ВІС) – це система обміну даних між державами-членами Шенгенського простору з метою полегшення процедури подання візової заявки та перевірки на кордонах. Також це робиться, аби захистити заявників від крадіжки їхньої ідентичності та перешкоджати шахрайству з документами і торгівлі візами», - зазначив сьогодні під час зустрічі з журналістами Ласло Віда, консул Генерального консульства Угорщини у м. Ужгород.

Головна зміна полягає в тому, що всі заявники повинні будуть з’явитися особисто в консульство, щоб надати свої біометричні дані – відбитки 10 пальців та цифрове фото.  В першу чергу це стосується членів туристичних груп, для яких до тепер туристичні агентства самостійно займались оформленням візи.

Відбитки пальців не скануватимуть тільки у дітей до 12 років, осіб, у яких фізично не можна це зробити (інваліди) та голови держави і членів національних урядів.

У консульстві наголошують, що отримані біометричні дані зберігатимуться в системі протягом 5 років, тому всі подальші заявки на візи проходитимуть без їх надання.

«Також хочу наголосити, що шенгенські візи, видані до 23 червня 2015 року залишатимуться чинними до кінця свого терміну», - додав консул.

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply