Юні читачі Тячівщини стали дипломантами обласного конкурсу «Книга пам’яті свого роду»

До 70-річчя перемоги у Другій світовій війні Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, Національна бібліотека України для дітей під патронатом Міністерства культури України проводять Всеукраїнський сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду».

Головною метою конкурсу є формування у підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, виховання шанобливого ставлення до пам’яті про перемогу і ветеранів Другої світової війни, збереження та усвідомлення знань про історію свого роду, своїх предків, виховання на цій основі поваги до старших поколінь та їхнього вкладу у відстоювання незалежності України.

У конкурсі брали участь діти з усіх областей України у 2-х вікових категоріях: читачі-учні 6-11 та 12-16 років. Конкурс проводився у двох номінаціях: сімейні книги пам’яті та відеокниги. За умовами учасники конкурсу кожної номінації та вікової категорії разом з батьками готували книгу пам’яті свого роду – родинні історії або розповіді про представників родини, які брали участь у Другій світовій війні – на фронті, в тилу, в партизанських загонах, в підпіллі, були вивезені до Німеччини.

Конкурс проводиться у два тури: з 1 лютого по 9 травня на обласному рівні та з 10 травня по 30 вересня в м.Київ.

Бібліотечні працівники Тячівського району долучилися до участі у конкурсі, розповсюдивши інформацію про умови конкурсу та допомагаючи дітям у створенні книжок-саморобок. 

6 травня обласне журі підбило підсумки та визначило переможців першого туру у кожній номінації та віковій категорії. Приємною новиною була перемога юних читачів бібліотек Тячівського району. Так, дипломом за І місце в обласному турі Всеукраїнського сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду» Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва нагородила Дарину Хрипту – ученицю 3-го класу Лазівської ЗОШ І-ІІІ ст., за ІІІ місце – учня 8-го класу Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ст. Назара Павлишинця, який написав про дідуся з с.Ганичі.

Також грамотами та подарунками були нагороджені учениця 6-го класу Буштинської гімназії-інтернату Домініка Поп, Вайнагій Анастасія та Вайнагій Вероніка із смт.Тересва, Софія Гуцул – учениця 5 класу Бедевлянської ЗОШ І-ІІІ ст. та учениця 7-го класу Юліана Слиган з Новобарівської ЗОШ І-ІІ ст. 

Подяки за участь у конкурсі отримали Тамара Мазур (с.Терново), Наталія Мартин (с.Терново-Петрушів), Юлія Ціпкало (с.Вонігово), Дарина Марічак (смт.Дубове), Мирослава Апшай (с.Угля), Константин Катринець (с.Грушево), Василь Чорей (с.Чумалево), Михайло Мурга (с.Вишоватий), Микола Волос (с.Лази), Михайло Стойка (с.Колодне), Іван Дочинець (с.Біловарці), Марія Костяк (смт Усть-Чорна).
Головне журі (м. Київ) оцінюватиме роботи в другому турі та до 30 вересня 2015 року визначить переможців. Нагородження відбудеться під час святкування Дня захисника України 14 жовтня у Національній бібліотеці України для дітей, – повідомляють у Тячівській ЦДБ.
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply