Олег Куцин: «На Батьківщині завжди добре, але зараз я більше потрібний на передовій»

Днями на рідну Тячівщину з передової приїжджав командир добровольчої чоти «Карпатська Січ», очільник комбатантського об’єднання «Легіон Свободи» та Донецького обласного осередку ВО «Свобода» Олег Куцин.

Саме у Тячеві комбат на псевдо Кум починав свій життєвий шлях – у 1987-2005 роках працював на заводі «Зеніт» на різних посадах – від майстра до в.о. директора підприємства. У 2005-2006 роках був першим заступником голови Тячівської райдержадміністрації. Двічі Олега Куцина обирали депутатом Тячівської міської ради. 

В останній рік через події на сході вирватись додому у комбата виходить нечасто. Цього разу на Тячівщині він був проїздом. Користуючись нагодою, зустрівся з т.в.о. голови Тячівської РДА  Василем Йовдієм та помічниками армії центру «Горгани», які подарували земляку потужний позашляховик, адже на сході транспорт зноситься дуже швидко. Перед зустріччю з волонтерами нам також вдалося поспілкувались з командиром «Карпатської Січі». Говорили, в основному, про легалізацію добровольців, про те, що допомагає їм протистояти російській військовій машині, вірогідність наступу 9 травня та про те, чому події на сході – це не АТО, а повноцінна україно-російська війна. 

Пане Олеже, найперше, як ваше здоров’я після поранення? 

Ще трохи турбує, адже все-таки 50 років – це не той вік, коли все швидко зростається, а по-друге, маю діабет. Це теж дається взнаки. Але не звертаю на це увагу: все можна пережити. 

Як себе почуваєте на рідній землі?  

Вдома завжди добре, але розумієш, що там, на сході, зараз  важливіші справи для держави, ніж тут. Так склалося, що на схід потрапив з самого початку війни і вже якось прив’язався. Поки цей конфлікт не буде якось врегульований, то я більше потрібний там, ніж вдома, отже найближчим часом планую перебувати на передовій. А додому завжди хочеться, тому що тут я виріс. Тут рідні, діти, друзі. Батьки переживають, бо після смерті брата я в них один залишився. Син дуже хоче до мене на схід. Одного разу до мене приїжджав, поїздив зі мною, я його підучив трохи. Як далі буде – побачимо. 

Зараз ваш батальйон «Карпатська Січ» легалізується у складі Збройних Сил України. Як проходить цей процес? 

Складно, тому що, як на мене, наше військове відомство занадто забюрократизоване. Під час війни треба навчитися швидше приймати нестандартні рішення. З одного боку, нам запропонували «легалізуйтеся», а з іншого – механізму на сьогодні немає. Спочатку розмова зводилася до банального: «розпускайтеся, і нехай усі ваші бійці йдуть у свої військкомати, пишуть заяви як добровольці і підписують контракти». Але тоді виникло питання, у чому ж легалізація. Адже є бойовий підрозділ, який пройшов війну, злагодження, бійці знають один одного. Виявилися свої командири: не кожен, хто має офіцерське звання, тягне на офіцера, а деякі рядові, які не мають звань, виявляють себе як лідери і беруть на себе обов’язки керівників у підрозділах. У нас склалася ціла система. Тому відомство мало би продумати механізм легалізації. Зараз доводиться спільно шукати ці виходи. Ми вже пройшли певний етап цього процесу. Дійшли домовленості, що формуємо одну роту у складі 93-ї бригади, хоча це ще не остаточно. У найближчому військкоматі – Новомосковському – проходимо  офіційне оформлення: бійці підписують контракти, оформляються по мобілізації. Направду, багато бюрократичних перепон у цьому немає. Але як далі буде функціонувати підрозділ, поки що не бачимо. Втім, нема таких проблем, які не можна було б вирішувати. 

Чи багато закарпатців у вашому батальйоні? 

Загалом, тих бійців, які воюють, у нас зараз близько 120. Є ще більше 200 заяв від бажаючих. Вони пройшли вишкіл, але участь у бойових діях ще не брали. У складі підрозділу – бійці з кожної області України. Багато закарпатців: з Ужгорода, Рахівщини, Тячівщини, інших районів. Є один боєць з  Тересви – позивний Монах. От і зараз троє тячівців їдуть зі мною на схід, будуть допомагати. 

Де наразі утримуєте позиції? 

Згідно з розпорядженням Президента, ми змушені були покинути першу лінію  вогневого контакту у Пісках. Але значна частина наших бійців знаходяться у цьому селищі, хоч і за кількасот метрів від передової. Тобто якщо б виникла загроза прориву, ми завжди готові допомогти військовим і  зайняти першу лінію. А на самому «передку» діє наша медична група. І це єдині медики, які працюють безпосередньо на передовій. З ними – група, яка забезпечує їх життєдіяльність  та охорону.  Мої бійці постійно перебувають у зоні обстрілів. От і недавно загинув один боєць з позивним Піонер. Є і поранені. Тобто ситуація напружена.
 
Що допомагає Вам і вашим бійцям на війні?

У нас є мотивація. Як українські націоналісти і патріоти ми черпаємо великі духовні сили від наших попередників – вояків УПА, Карпатської Січі, знаємо про їхню жертовність і, як вони в свій час, так і ми донедавна, не маючи соціальних гарантій, воювали за Батьківщину. Нами рухає любов до України і розуміння ситуації, яка відбувається. Бачимо, що багато мобілізованих не мають такої мотивації. Для них є закон, який зобов’язує служити в армії. І ніхто не займається підняттям духу солдатів. Виховники в армії здійснюють функції забезпечення.  Але вже давно було сказано, що на війні перемагають, у першу чергу, дух і мотивація, а в другу – наявність зброї, технологій тощо. Ті самі афганські моджахеди, які воювали з цілою військовою совєцькою машиною пляшками із запалювальною сумішшю, робили це ефективно, тому що воювали на своїй землі, і у них була мотивація. 

У суспільстві є певні очікування щодо ескалації конфлікту на 9 травня. Як думаєте, вони мають підстави?

Я не думаю, що це обов’язково буде. Хоча нарощування сил бойовиками іде, і провокацій з кожним днем стає все більше. Не виключено, що якесь протистояння саме на 9 травня вони спровокують. Ця тема більше зараз нагнітається в інформаційному просторі, причому росіянами. Така імовірність є, але як до 9 травня, так і після цієї дати. Наступ може відбутися в будь-який момент, і ворог буде пробувати наступати. Але якщо багато говорять про те, що це відбудеться 9 травня, значить, швидше за все, такого не буде. Якщо б вони планували наступ на дев’яте, то озвучили б іншу дату. 

Як далі будуть розвиватися події на сході?

Я вже не раз говорив, що це ніяка не антитерористична операція, а повноцінна війна між Росією і Україною. Ведеться руками «п’ятої колони». Війна вже давно була запланована у російських військових кабінетах і зараз іде по накатаному сценарію. І це ми бачимо по задіяних силах: до антитерористичної операції задіюють лише деякі підрозділи СБУ, міліції, а коли на першу лінію виходять військові, це однозначно війна. Інше питання, чому не стає духу нашому політичному керівництву це проголосити. Якщо говорити фахово, то це є повноцінна війна із залученням абсолютно всіх видів озброєння: авіації, артилерії, самохідних установок, танків. І якщо це війна, то має бути певний результат. Росії не потрібен шматочок України – Крим чи Донбас, їм потрібна вся Україна. Бо сам факт існування Української держави розвінчує міфи російського державотворення. 

Російські еліти це прекрасно розуміють, тому будуть робити все, щоб поставити нашу державу на коліна і,  як мінімум, встановити керівництво держави, лояльне до російської імперії, яке не буде прагнути в Європу, приймати європейські цінності, а буде жити в інформаційному, економічному та інших просторах російської держави. Тому їх остаточна мета – знищити Україну як самостійну державу. Наша  – відстояти свою державність. Якщо ми це зробимо, Російська Федерація – імперія зла, яке нависає над нами не одне століття – почне сипатись. Я не кажу, що цей прогноз справдиться в найближчому майбутньому, але думаю, що зможу це побачити на власні очі.

Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

9 коментарів

Залиште Ваш коментар
 • Аскольд - 23.11.2018 14:51:40 - 91.124.62.*** відповісти

  Йовбак з ніком "1", коли не такі як Куцин, вбивали б тебе гандона в Тячеві, чи ти думаєш йовьаку, що кацапи тебе пожаліють? О ні, вони таких продажних першими пускають під ніж, бо зрадників і вони не люблять.<br><br>Отеже ти 4мо подякуй хлопцям які й за тебе, не митога пацюка-селюха, воюють, щоб ти чмо не сиділо "на підвалі" . І йди їбало свиняче помий, та гній з під пазурів вичисти вуйку з полонини.

 • Аскольд - 23.11.2018 14:47:16 - 91.124.62.*** відповісти

  "Закарпатец" пише псячо-свинячим язиком з IP міста санкт-підербурґа на раіССі :). Які ви кацапи паримітивні :) Недарма вас лаптями називають.

 • тячивець - 12.05.2015 8:02:53 - 91.211.70.*** відповісти

  закарпатцю йди обстеж туалети в росии и поясни де на дитях и на жинках написано хто их убив йди в росию и роби там днр лнр соси у путина и побачимо що с тебе залишиться каккашка жереш хлиб украини и май повагу до краини спава украини що зроостила патриотив а заккарпатець то видрижка кикимора яка не маэ ни родини ни краини а Олега я знаю з дитинства хлопец з 14 р працював на стройци и все був романтиком

 • 1 - 08.05.2015 19:21:55 - 195.66.156.*** відповісти

  Цього підара замість того шоб фотографувати і піарити нормальні здравомислячі люди взяли би і розопяли гандона фашистського ...........може б тоді війна скоріше закінчилась і не вмирали б невинні люди.....................................Нехай ця жирна свиня розкаже як контрабанду хуярить на сході...............отрижка бандеровська...................................підаре ти єден ти ще будеш уйобовати з цієїї землі а не піаритися у цій підаристичнуй тячівській газеті..................................які там курви і бляді роблять за таких гандонів і пишуть.............і забери собі братву свою недоєбьану з тячева най ідуть до тебе ісі підерасти ДІДУХИ ІЛЯШКИ БЕНЧЕКИ ........ГОЛУБКУ ГАНДОНА ЗАБЕРИ ВШИТКИХ ВИБЛЯДКІВ АБИ ВАМИ ТУЙ І НЕ ВОНЯЛО.................................<br>

 • тячивець - 08.05.2015 8:16:19 - 91.211.70.*** відповісти

  синочки тримайтеся Олег тячив молиться за тебе повертайтеся живими специально для закарпатця рот закрий

 • Закарпатец - 07.05.2015 14:11:29 - 217.66.157.*** відповісти

  БАНДЕРОВСКАЯ РОЖА - НЕ ПРОМАХНЕШЬСЯ

 • Тячівець - 05.05.2015 14:22:42 - 178.93.250.*** відповісти

  Друже Олеже Ти справжній патріот та наш герой, бережи себе.

 • ГПВ - 05.05.2015 13:37:15 - 195.137.227.*** відповісти

  Олег ти вибра. свій шлях.але бережіть наших хлопців.іх чекають вдома рідни.Ти тепер у них батько.а це немаловажно

 • Гентеш - 05.05.2015 12:11:48 - 92.113.68.*** відповісти

  Низький поклін тобі Олег і твоїм побратимам.

Коментувати новину Cancel reply