У Тячеві обговорювали нововведення з надання житлових субсидій

Сьогодні, 23 брезня, в Тячівській райдержадміністрації пройшла нарада, в рамках якої розглянуто декілька питань соціальної сфери, які мають сьогодні принципово важливе значення. Чи не найбільшу увагу було приділено нововведенням, що пов’язані з реформою системи надання житлових субсидій населенню.

Відбулась робоча зустріч під керівництвом т.в.о. голови державної адміністрації Василя Йовдія, за участі в.о. голови районної ради Ігоря Грабаря, заступника голови райдержадміністрації Василя Каганця, в.о. керівника апарату Богдана Макусія та начальника фінансового управління В’ячеслава Стойки. Присутніми також були керівники УСЗН району Василь Бонка та Василь Цірик, начальник Тячівської філії ПАТ «Закарпатгаз» Володимир Поляков, а також інші працівники структурних підрозділів державної адміністрації.

У ході наради учасники засідання обговорили основні нововведення та можливі шляхи впровадження даної реформи на території Тячівського району.

Зокрема зауважено, що з 1 травня призначення субсидій відбуватиметься лише на підставі двох документів: заяви і декларації. Серед нововведень також: скорочення форми заяви та декларації та оформлення такої допомоги терміном на 12 місяців. Крім того, надається право на оформлення даної субсидії особам, які не зареєстровані у житловому приміщенні, але орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму-оренди житла.

Документи для призначення субсидій можуть бути надіслані до місцевого управління праці та соціального захисту населення поштою. У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Рiшення про призначення чи непризначення субсидiї ухвалюється протягом десяти днiв пiсля подання заяви та отримання вiдповiдних вiдомостей.

При цьому слід усвідомлювати, що у випадку, якщо буде подано неповнi чи недостовiрнi вiдомостi про доходи та витрати зареєстрованих у житловому примiщеннi осiб, то може бути вiдмовлено в призначеннi субсидiї або припинено її надання. А ще в такому разi заявник зобов'язується повернути надмiру перераховану (виплачену) суму субсидiї у подвiйному розмiрi!

Коментуючи ситуацію що склалась, очільник району Василь Йовдій  наголосив на необхідності проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо новацій у процесі призначення субсидій мешканцям Тячівщини.

- Це питання набуло сьогодні великої ваги, а організація відповідної роз’яснювальної роботи  є нашою з вами відповідальністю, - наголосив керівник, тому закликав  поставитись до даної роботи надзвичайно відповідально й зауважив, що контроль буде серйозний.

В рамках наради Василь Йовдій також звернув увагу на важливість виняткової уваги працівників та керівництва УСЗН щодо надання допомоги, пільг та інших послуг бійцям - учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, які звертаються до відповідних установ. Крім того наголосив, що на керівників Тячівського та Дубівського управлінь соціального захисту населення покладена персональна відповідальність за прийом даної категорії громадян.

Також повідомлено, що з метою належної організації роботи в УСЗН щодо прийому громадян району планується встановити камери відеоспостереження, які працюватимуть в он-лайн режимі, повідомляє прес-служба Тячівської райдержадміністрації.Матеріали по темі:

1 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Субсидии - 24.03.2015 9:43:11 - 37.52.142.*** відповісти

    Субсидии это безусловно хорошо.<br>Только часть людей НЕ хочет бегать с этой бумажной волокитой несколько дней, часть - не может, а еще часть получает их незаслуженно.<br>Логично и правильно создать онлайн реестр всех людей которые получили субсидии.<br>Также к примеру, субсидии может получить человек у которого УЖЕ есть 2 квартиры, большая пенсия...<br>Еще один нюанс полагает в прописке. То есть если в доме/квартире числиться один человек и ему положена субсидия, то по факту окажется что живет там далеко не один человек.<br>Все это крайне сложно проверить, проконтролировать и не опустить.<br>К тому же все эти субсидии в первую очередь очень негативно влияют на фирмы предоставляющие услуги. Например СНАЧАЛА людей перевозит транспорт, а потом им через полгода или год начислят деньги. Может вместо субсидий выдавать сразу этот самый денежный эквивалент субсидий. Ведь в любом случае будут перечислять деньги. Так просто, понятно и нет дополнительной нагрузки.

Коментувати новину Cancel reply