Свободівці Тячівщини і Рахівщини віддали шану полеглим героям Карпатської України (ФОТО)

14 березня в рамках святкування 76-ої річниці проголошення незалежності Карпатської України Тячівською районною організацією ВО «Свобода» спільно з рахівськими побратимами було проведено ряд заходів.

Зокрема,  в смт Солотвино на місці пам’ятного знака, який встановлено в честь загиблих полковника Карпатської Січі Михайла Колодзінського, чотаря Зенона Коссака  та інших січовиків, відслужили поминальну панахиду священики УПЦ КП.  Розпочав захід звуками трембіти Михайло Куриляк з Лазещини.  І допоки лунала сумна мелодія , свободівці думками полинули в ті далекі буремні часи, коли закарпатці виборювали свою незалежність.

Керівник Тячівської «Свободи»  Володимир Гапун   повідомив, що напередодні  націоналісти вже вкотре поновили даний пам’ятний знак, бо українофоби й досі не можуть вгамуватись і щорічно паплюжать це освячене місце. Також свободівець провів паралелі минулого з сьогоденням і зазначив, що закарпатські Січовики, як в 39-му році, так і тепер дають гідну відсіч ворогам української нації, але не в Закарпатті, а на українському Донбасі.

Слово взяв голова Рахівської районної організації ВО «Свобода»  Микола Косівський. В своїй промові зазначив на важливості виховувати майбутні покоління на прикладі героїзму Карпатських Січовиків, бо саме завдяки подвигу Героїв Крут, Батурина, Карпатської Січі та інших, добровольчі батальйони і українська армія, на подив московського ворога, стримує агресію і не дає просуватись далі в глиб території України.

Священики  о. Валерій, настоятель храму Різдва Івана Предтечі с. Нересниця, та о. Андрій, настоятель храму св. Мученика і цілителя Пантелеймона  смт. Буштино,  помолились за полеглих Героїв та в своїй промові наголосили на важливості згадувати про місця поховань патріотів, які віддали найголовніше – своє життя, заради побратимів і Батьківщини, тим самим продемонстрували свою жертву заради великої Ідеї побудови Незалежної України.

Історичну довідку подій періоду  39-го року в Закарпатті навів член політради ВО «Свобода», кандидат історичних наук Богдан Галайко, який брав участь в даних заходах. Він детально розповів про боротьбу українців проти мадярських окупантів і важливу роль в цій боротьбі полковника Михайла Колодзінського. 
Вшанування пам’яті героїв націоналісти закінчили виконанням українського Славня, та вигуками «Героям Карпатської Січі – СЛАВА!!!»

Також колона авто націоналістів зупинилася в м. Тячів, де «свободівці» віддали шану Небесній сотні та запалили лампадки біля монумента Героям Революції Гідності.

Також цього дня в с. Вільхівці  вшанували пам'ять  депутата першого сейму Карпатської України Василя Шобея. Греко-католицькі священики о. Іван Зубальський, о. Віталій Ребарь, о. Руслан Габрин разом з вірниками с. Вільхівці відслужили панахиду. У промові о. Іван Зубальський зазначив, що в цей важкий для країни час ми повинні  єднатися, згадувати визвольну  боротьбу Карпатської України та вшановувати наших героїв на Закарпатті, за незалежність та свободу, і брати з них приклад для наслідування та продовжувати боротьбу.Тячівська районна організація ВО «Свобода»
Матеріали по темі:

2 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Мик. - 16.03.2015 18:39:37 - 37.53.63.*** відповісти

    Косівського слова проти галичан , тоді який він свободівець ,куди дивиться його керівництво партіі ?Він не ,,парашутист,,він просто ніколи і нічого доброго не робив для людей ,працював проти Сурмачевського на благо Петьовки.

  • Іван - 16.03.2015 10:39:27 - 37.229.76.*** відповісти

    Не празднувати треба, а гнати сраних поляків-галичан із Закарпаття, аби не мутили тут воду

Коментувати новину Cancel reply