На Закарпатських водоймах у стихійних місцях масового відпочинку загинуло 15 людей

Це питання вчора, 5 серпня, обговорювали на міжвідомчій нараді у прокуратурі Закарпатської області.

На території Закарпатської області широко розгалужена система потічків та рік, розміщені основні поклади підземних мінеральних вод держави.

«Проте, потребує покращення стан прибережних захисних смуг водних об’єктів, особливо в передгірській та низинній місцевості, де береги потічків і річок засмічені різного виду відходами (деревиною, побутовим сміттям, пластмасою, тарою та ін.), що створює загрозливу екологічну і паводкову ситуацію та проблеми на кордоні з іншими країнами» – наголошував заступник прокурора Закарпастької області Віталій Роман.

«У області вкрай важливою залишається проблема законності використання водних об’єктів» - продовжив заступник прокурора області. «Упродовж 2012 та 2013 років вбачається тенденція до зменшення кількості виданих дозволів на спеціальне водокористування, однак реальних водокористувачів щороку збільшується».

У регіоні використовується більше 300 водних об'єктів (ставки, озера та водосховища) на загальній площі понад 2,2 тис. га (найбільше у Іршавському, Мукачівському, Хустському, Виноградівському та Ужгородському районах), у яких в основному ще не розроблено водоохоронні зони, не врегульовано питання використання прибережних захисних смуг, саме основне – відсутні правоустановчі документи, а також на понад 250 із яких не оформленого спецводокористування.

Вказані обставини порушення вимог законодавства сприяють створенню незаконних (стихійних) місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, що у свою чергу загрожує безпеці людей. Упродовж тільки поточного року на закарпатських водоймах вже загинуло 15 людей серед них двоє дітей 7-8 років та ще двоє підлітків 14-15 років.

Така ситуація склалась у зв’язку із незабезпеченням у повній мірі органами державного управління та контролю реалізації державної політики у сфері раціонального використання та охорони водних ресурсів.

У поточному році державною екологічною інспекцією у Закарпатській області нараховано 2 млн. 688 тис. грн. збитків, завданих порушення законодавства про раціональне використання та охорону водних ресурсів, з яких правопорушниками добровільного відшкодовано 61 тис.грн.


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply