Закарпатські центри зайнятості допомагають людям з інвалідністю розпочати власний бізнес

З 1 січня 2013 року набув чинності Закон України «Про зайнятість населення», відповідно до якого громадяни з інвалідністю визнаються безробітними на загальних підставах.

Про це 30 липня, під час прес-конференції в Ужгородському прес-клубі, повідомив директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич.

З початку року за сприяння центрів  зайнятості працевлаштовано 99 шукачів роботи з інвалідністю. Рівень працевлаштування шукачів роботи з інвалідністю у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зріс і склав 18,9 відсотків.

Одним із напрямків діяльності служби зайнятості є орієнтація на самозайнятість. Людина з інвалідністю, яка має ідеї щодо ведення бізнесу приходить до центру зайнятості, з нею починають працювати спеціалісти, обговорюють умови ведення підприємницької діяльності, складається бізнес-проект. Якщо він схвалюється і затверджується відповідною комісією, людині виплачується сума допомоги по безробіттю повністю за весь період, а не частинами.

Таким чином, людина може використати ці та власні кошти для початку діяльності. Загалом протягом 1 півріччя поточного року шляхом отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю розпочали підприємницьку діяльність 5 безробітних інвалідів.

Найчастіше люди з інвалідністю за власну справу обирають надання правової допомоги, торгівлю, надання психологічних консультацій, сферу послуг.


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply