Брустурянські лісівники допомагають звірям перезимувати

Взимку диким звірям доводиться нелегко, адже через сніговий покрив тваринам не так і просто віднайти необхідну кількості поживи. Відтак, працівники лісгоспів беруть на себе обов’язок забезпечити їх кормами на зимовий період.

Тож, про те, які заходи здійснюють лісівники, аби допомогти диким звірям перезимувати, розповів головний мисливствознавець ДП «Брустурянське ЛМГ» Василь Михайлович Костяк.

Нині у Брустурянському лісгоспі тривають роботи з підгодівлі диких звірів. Виконують їх працівники єгерської служби - 5 єгерів та 1 мисливствознавець.

- Відповідно до потреб викладаємо в годівниці гілкові корми та сіно, а також - сіль лизунець в солонці. Сам корм заготовили ще влітку та восени. Загалом, було  припасено  7,5 тисяч штук гілкової поживи ( зелених віників), 7,5 тонн сіна та закуплено 1 тонну кускової солі. – розповідає Василь Костяк. -  Цих кормів має вистачити до весни для підгодівлі диких звірів, що водяться у лісах підприємства. 

Разом з тим, зауважує мисливствознавець, що основну увага охоронці фауни звертають на збереженні та підгодівлі козуль європейських та оленів благородних. Чисельність цих тварин в 2014 році значно збільшилась - до 437 голів, проти 427 тварин у 2013 році. Причиною цьому є, перш за все, малосніжні зими, забезпечена кормами зима та зменшення кількості хижаків, які є природними ворогами парнокопитних. Та не тільки хижаки є ворогами козуль та оленів, нині полювання на цих тварин є популярним серед браконьєрів. Тож з метою виявлення та запобігання такого роду правопорушень, єгерська служба разом з лісовою охороною щоденно проводить рейди в угіддях лісгоспу та веде контроль в місцях перебування дикої фауни.  Як результат, ні у цьому році, ні за попередній рік вадаски на звірів без відповідних ліцензій не здійснювались. 
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply