На Закарпатті не вистачає вакцини для щеплень новонароджених проти туберкульозу

Про стан забезпечення Закарпатської області вакцинами поінформувала заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Тетяна Міцьо.

«Нині одним із самих актуальних питань епідемічної безпеки населення краю залишається профілактика інфекційних захворювань через проведення щеплень», - каже медпосадовець.

«На сьогоднішній день у Закарпатській області склалася вкрай критична ситуація щодо стану забезпечення регіону імунобіологічними препаратами, закупленими за кошти Держбюджету, для проведення обов’язкових профілактичних щеплень закарпатцям», - зауважує Тетяна Василівна.   

Вона також зазначила, що впродовж декількох років спостерігається погіршення динаміки стану забезпечення імунобіологічними препаратами Закарпатської області. Зокрема, у 2010-2011 роках забезпечення становило 80-90% від потреби, у 2012 – дві третини, у 2013 – сягало половини, а у минулому склало всього 12,7%.

Станом на початок 2015 року за державні кошти в область поставлено імунобіологічних  препаратів  на  суму  1751,4 тис. грн., тобто  область отримала 70989 доз імунобіологічних препаратів, що склало лише 12,7% від загальної потреби регіону на 2014 рік. Зокрема:

35000 доз вакцини БЦЖ, що складає 41,6% від річної потреби;
660 доз вакцини БЦЖ-м, що складає 58,9% від річної потреби;
3162 доз багатокомпонентної вакцини «Пентаксим», що складає 7,7% від річної потреби;
6593 доз комбінованої вакцини «Інфанрікс» », що складає 27,1% від річної потреби;
300 доз комбінованої вакцини «Інфанрікс + ІПВ» », що складає 7,3% від річної потреби;
7600 доз комбінованої вакцини «Пріорікс» (КПК), що складає 12,7% від річної потреби;
27900 доз вакцини поліомієлітної оральної (ОПВ),  що складає 28,8% від річної потреби;
800 доз вакцини поліомієлітної інактивованої (Імовакс Поліо),  що складає 49% від річної потреби.
2414 доз вакцини для профілактики сказу «Індіраб», що становить 119% від заявленої потреби на 2014 рік.

«У зв’язку з недостатніми та не ритмічними поставками в область вакцинних препаратів з ДП «Укрвакцина», - розповідає Тетяна Міцьо, - заклади охорони здоров’я не мають можливості в запланованому обсязі здійснювати імунізацію підлягаючих дітей віком до року проти туберкульозу, дифтерії, кашлюку та правця».

«Станом на сьогодні в усіх районах області взагалі відсутня вакцина БЦЖ. З пологових відділень із жовтня 2014 року новонароджені виписуються не вакциновані проти туберкульозу», - зауважує медпосадовець.

У зв’язку з критичними залишками дифтерійно-правцевих вакцин (АДП - 0 доз, АДП-м – 0 доз, АД-м – 105 доз), у регіоні відсутня  можливість  проводити заплановану ревакцинацію осіб  різних  вікових груп  населення: ревакцинацію у 6 років, 14 років, у 18 років, у 23 років та дорослих. Слід  зауважити, що поставки в Закарпатську область таких імунобіологічних  препаратів,  як АДП, АДП-м, АД-м не відбувалися ще з 2013 року.

«Така ситуація нерідко стає підставою скарг на адресу керівників закладів, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я області, урядової «гарячої» лінії. Батьки, які турбуються за стан здоров’я своїх дітей та  фінансово спроможні, закупляють імунобіологічні препарати для вакцинації дітей через аптечну мережу області», - констатує заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Тетяна Міцьо, повідомляє Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply