Закарпатські школи переводять на альтернативне опалення

Так, зокрема, у цілях економії енергоресурсів у 30-х ЗОШ краю переведено котельні на тверде опалення (дрова або брикети), у 34-х ЗОШ – на електороопалення. Також у 16-х дошкільних навчальних закладах переведено на тверде опалення та у 33-х дитсадках – на електроопалення.

Про це розповів директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА Михайло Мотильчак.

«Для економії енергоресурсів у 30-х ЗОШ краю переведено котельні на тверде опалення (дрова або брикети), у 34-х ЗОШ – на електороопалення. Також у 16-х дошкільних навчальних закладах переведено на тверде опалення та у 33-х дитсадках – на електроопалення. Разом з тим, встановлено 18 381 енергозберігаючий освітлювальний прилад,  здійснено заміну вікон  у 193-х закладах, дверей - у 237-х освітніх установах. Відтак, завдяки цим заходам вдається забезпечувати економію газу на 10%», - зауважив посадовець.

Напередодні нового року Михайло Мотильчак акцентував увагу на першочергових завданнях, які стоять нині перед освітянами. Так, розпорядженням облдержадміністрації (від 30.09.2014 № 295) затверджено  перелік об’єктів, на які спрямовуватимуться кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. До зазначеного переліку увійшло 32 навчальних закладів області, у яких необхідно провести реконструкцію систем теплопостачання зі встановленням модульних котелень з твердопаливними котлами, реконструкції існуючих котелень з встановленням додаткових (резервних) твердопаливних котлів.

«Для зазначених закладів передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам для здійснення зазначених заходів у сумі 14,6 млн грн. Станом на 23 грудня 2014 року вже надійшло коштів у сумі 11,0 млн грн., з яких вже освоєно 6,7 млн грн.», - констатував Михайло Андрійович. - Крім того, на зазначену мету з обласного бюджету також виділено 2,5 млн грн. Таким чином, упродовж  2014 року вдалося досягти чимало позитивних результатів у розвитку освітньої галузі краю».

«Реконструкція, модернізація, енергоощадність навчальних закладів Закарпаття – дієві інвестиції в освітній галузі», - резюмував директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА Михайло Мотильчак.

Управління інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю ОДА
Матеріали по темі:

2 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • птх - 26.12.2014 20:08:45 - 46.211.125.*** відповісти

    пашол вон свиня

  • Атаман Иловайский - 25.12.2014 19:17:26 - 37.55.150.*** відповісти

    Навозом топите, или скачите, чай не москали

Коментувати новину Cancel reply