ПАТ «Закарпатський завод «Електроавтоматика» розширив ринок збуту в Україні

Нині ПАТ «Закарпатський завод «Електроавтоматика» привертає увагу тим, що включений до переліку організацій, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та до переліку підприємств оборонно-промислового комплексу України.

Тож як спрацювало підприємство у цьому році, говоримо з головою правління  Миколою  Григоровичем ЛЕВИЦЬКИМ. 

Зі слів керівника заводу, наразі у чотирьох цехах підприємства  проходить процес виготовлення авіаційних амортизаторів, світильників бортових та світло-сигналізаторів. Загалом, налагоджено виробництво 29 модифікацій амортизаторів авіаційних та 5 модифікацій світильників. Це обладнання використовується в основному в авіації та в інших сферах життєдіяльності людини: корабле-, танкобудуванні, геодезичних установках та інших.

Впродовж 11 місяців цього року товариство реалізувало  продукції на суму 8958 тис. грн., що на 138,3 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. Дещо збільшився й прибуток заводу, який нині становить 205 тис. грн., що на 5 тис. грн. більше, у порівнянні з попереднім роком. 

Як зазначає Микола Григорович, якщо у попередні роки ПАТ «Закарпатський завод «Електроавтоматика» реалізовувало велику кількість продукцію до Росії й лише частину – на ринок України, то нині, у зв’язку з напруженими відносинами між країнами, сусідня держава перестала купувати продукцію від українського виробника. Це могло негативно позначитись на роботі заводу. Однак товариство знайшло вихід з ситуації й почало шукати покупців серед вітчизняних підприємств, та навіть більше – деякі українські фірми самі запропонували ПАТ «Закарпатський завод «Електроавтоматика» співпрацювати.

Наразі основними споживачами продукції є київські фірми - ТОВ «БЕСТРЕЙД», НТО «Електрон», ТОВ «Вертол», харківські – ПрАТ«Промавтоматика», ТзОВ «Укррадіопром», запорізькі – КП «НВК «Іскра», АТ «Моторсіч», ряд львівських та одеських фірм та підприємства з інших міст нашої держави. 

Покращення економічної ситуації на підприємстві посприяло створенню нових робочих місць. Тож 5 мешканців району були працевлаштовані. А нещодавно колектив товариства поповнився ще одним робітником - прийняло на роботу фрезерувальника, який переїхав до Буштина з Луганщини.  Загалом, на підприємстві задіяно 104 осіб, що на 6 більше, ніж у попередньому році.   

Микола Левицький зауважив, що адміністрація заводу намагається створити належні умови праці для робітників та вчасно виплачувати заробітну плату, яка у цьому році дещо зросла – з близько 2 тис грн. до близько 3,5 тис. грн. на місяць. Також робітників заохочують до продуктивної праці, виплачуючи премії. Такі нагороди працівники отримають й з нагоди новорічних свят. Також придбано новорічні подарунки для дітей працівників заводу.

Колектив заводу проявляє й громадські ініціативи, беручи участь у благоустрої населеного пункту та підтримуючи українську армію. Нещодавно підприємство перерахувало 20 тис. грн.. на потреби воїнів АТО.
Поки що загадувати плани на наступний рік Микола Григорович не хоче. Каже, що головне – не втратити здобутих результатів, а колектив товариства прагне, аби в Україні настав мир.

Л.Білак для Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply