Лісгоспи Тячівщини розпочинають реалізацію новорічних дерев

Хоч на дворі зовсім не зимова погода, однак новорічно-різдвяні свята вже на носі. Й більшість мешканців району починають готуватись до них.

Купують подарунки для рідних, продукти для святкового столу і, само собою, приглядають новорічне деревце. Адже який Новий рік без головного атрибута святкових днів - зеленої красуні. Дехто надає перевагу штучним смерекам, інші ж прикрашають оселю справжньою лісовою красунею. Штучні деревцята у продажі на ринку та у крамницях вже з початку грудня. А ось живі хвойні на території району можна буде придбати вже з наступного понеділка, 15 грудня. Основними точками збуту будуть деякі лісництва держлісгоспів району. Про це у інтерв’ю виданню розповів головний лісничий ДП «Брустурянського ЛМГ» Михайло Бігун. Далі розмова з лісівником.

– Михайле Миколайовичу, яку кількість новорічних ялинок на продаж цьогоріч заготовить лісгосп? І яка буде вартість шпилькових?

– У цьому році  підприємством заплановано заготовити 5 тисяч новорічних ялинок, зокрема, 4 тисячі деревцят смереки та 1 тисячу штук ялиці білої. 

Вартість ялинки, у порівнянні з попередніми роками,  суттєво не зміниться. В середньому, деревце висотою до 2 метрів лісгосп продаватиме за 48 грн. 

– Чи достатньо цієї кількості хвойних для такого великого району, як Тячівський? 

– Безсумнівно, адже заготовкою та продажем лісових красунь займається не тільки Брустурянський лісгосп, а й решта держлісгоспів. Тож шпилькових буде достатньо. Однак важко спрогнозувати, яку кількість живих смерек забажають придбати мешканці району. Цілком можливо, що не всі ялинки будуть продані. Їх буде передано місцевим вівчарям для підгодівлі овець. Таку практику з ліквідації непроданих шпилькових проводимо щорічно. 

– Де можна буде придбати ялинки? 

– З 15 грудня лісгосп проводитиме продаж новорічних ялинок в трьох місцях: безпосередньо у с. Лопухово, в  урочищі Гук, біля адмінбудинку підприємства, також – у  с.Нересниця, в урочищі Дубки, у приміщенні колишнього адмінбудинку Нересницького лісництва, та у с. Грушево, поблизу контори Грушівського лісництва. Інші лісгоспи також ближчим часом відкриють свої точки збуту. 

– Чимало підприємців закуповує шпилькові гуртом, а потім перепродують їх. Як визначити, чи ялинка, яку пропонують перекупники, заготовлена легально?

– Підтвердити легальність заготівлі та реалізації дерев може тільки маркування. На кожному має бути спеціальна бирка, яка кріпиться  до стовбура за допомогою пластикової стяжки. А інформація щодо реалізованих хвойних  вноситься в електронну базу підсистеми «Новорічні ялинки». 

– Чи часто напередодні новорічно-різдвяних свят трапляються випадки нелегальної вирубки смереки? Як лісгосп протидіє цьому явищу?

– Щорічно на території лісгоспу представники лісової охорони спільно з органами УМНС проводять рейди з забезпечення охорони шпилькових насаджень в передноворічний період. У минулому році під час таких рейдів, яких було проведено більше 30, виявлено 7 випадків незаконної заготівлі та секвестровано 50 новорічних ялинок на суму 2400 грн.

– Яке покарання передбачається для браконьєра?

– Кожен порушник за незаконне вирубування новорічних дерев несе адміністративну відповідальність  (стаття 65 КУпАП) і сплачує відповідні штрафи. Так, пересічні громадяни платять пеню у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів громадян (85-170 грн), посадові ж особи – від 7 до 12 неоподатковуваних мінімумів громадян (119-204 грн). Крім того, за кожне зрубане деревце, діаметром до 10 см, розмір штрафу становить  198,48 грн. (Постанова КМУ №665 від 23.07.2008 р.). Тож чи варто ризикувати, адже можна значно дешевше придбати легально зрубану ялинку, не наносячи при цьому шкоди довкіллю?

Цікавилась Л.Білак

для Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply