Масового переселення на Закарпатті не буде (ВІДЕО)

Як повідомляв раніше Tyachiv.com.ua, учора в Тереблю прилітав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул для відкриття нового кварталу для переселенців з Солотвина.

Та справа в тому, що самі солотвинці не хочуть залишати власні домівки і переселятися до новозбудованих осель у Тереблі: «Мы никуда не хотим ехать, нам тут хорошо и всё. Мы привыкли здесь жить. Как – взять, всё бросить. Годами строить, всё делаешь – и всё бросить и поехать куда-то на кудыкину гору. Здесь у меня дом. А там? Там что дадут – и шахты те же самые, и все».

Інші солотвинці – не такі категоричні. Але не на камеру зізнаються: у нових, нашвидкуруч зведених будинках немає ані підвалів, ані балконів, ані комор. До того ж – новобудови у Тереблі досі не передали на баланс сільської ради. Тож люди не знають, у чиїй власності буде житло. Хоча визнають – просідання ґрунтів бояться, дехто навіть уже взяв ключі від нових помешкань.

Марія Ціпле: «Нам добре в Солотвині. Але якщо ми провалимося, то в нас буде запасний варіант, куди виїхати. Дах над головою буде».

Іван Прикіп: «Уже нема куди дється. Уже всьо. Якщо не переселюся, то мене вертольотом заберуть и отвезуть силою».

Віктор Лукеча, директор департаменту ЖКГ, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА: «Сьогодні, зрозуміло, власник є будівельник, забудовник. Де має бути юридичний власник, на кого будуть лічильники по електроенергії розписуватися, у кого будуть на балансі, директор школи. Не можуть будівельники школою управляти. Ми плануємо десь п’ятого грудня місяця завершити всі ці питання юридичні, які стосуються цього об’єкту».

Олександр Поштук, директор дирекції з ліквідації Солотвинської солекопальні: «Вот эти провалы – это не последние и не окончательные. Поскольку под низом будет происходить затопление – а это значит растворение соли, а это значит образование пустот в земле – поэтому пустоты ещё будут порядка где-то 2 миллионов кубов. И, наверное, такие вот провалы будут расти и дальше». 5 канал


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply