Ані Віце-прем’єр, ані губернатор Закарпаття не дали чіткої відповіді на питання про працевлаштування переселенців (ФОТО)

Як уже повідомляв Tyachiv.com.ua, учора в Тереблю прилітав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул. Разом з ним на об’єкті побував і голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида.

Разом з посадовцями області, району, головами місцевого самоврядування Тячівщини вони оглянули новий квартал, названий на честь малої Батьківщини майбутніх переселенців Солотвинським проспектом.У школі на 330 місць Віце-Прем’єр оглянув класи, спортзал, їдальню, перевірив, чи включене опалення. У класах уже розставлено парти, є навчальні дошки. Над ними – портрети Віктора Януковича.

Навідався і до дитсадка. В ігрових кімнатах на першому поверсі є меблі і навіть іграшки. А от на другому – подекуди не встановлені вимикачі світла, не до кінця прибрано. 


Олександр Вілкул вручив керівникам районної влади сертифікат на демонстраційне обладнання у кабінет біології, а дитячому садочку – інтерактивний комп’ютерний комплекс. 

Під час візиту Олександр Вілкул спілкувався і фотографувався з місцевими  мешканцями. Загалом, візит тривав близько години. 
Відповідаючи на питання журналістів, Олександр Вілкул, передусім, нагадав про те, що коли почалися проблеми в Солотвині, Президент дав доручення переселити людей з територій, де у майбутньому можливі деформації земної поверхні. І от у Тереблі побудовані 8 багатоповерхових будинків, 17 індивідуальних, нова школа і садочок – усе «європейського  рівня». 


Віце-прем’єр-міністр подякував від імені уряду губернатору області Олександрі Ледиді, котрий особисто опікувався проектом. 

– Сьогодні можемо сказати, що будівництво закінчене, і сюди почнуть заселятися люди, – відзначив Олександр Вілкул.


На питання, чи вживатимуться заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у самому Солотвині, відповів: 

– Безумовно, коли є надзвичайна ситуація, то шахти треба консервувати, і це той напрямок, в якому ми будемо рухатись.
 
А стосовно працевлаштування майбутніх переселенців, будівництва алергологічної лікарні і шахти у Тереблі Віце-прем’єр надав право відповіді Олександру Ледиді, оскільки, з його слів, цей проект ініціює саме очільник області:

– Губернатор доповів, що в нього є досить цікавий інвестиційний проект стосовно  забезпечення людей роботою, і я вважаю, що він сам про це краще скаже. 


Голова ОДА, виступаючи перед медійниками, вдався в історію солотвинської проблеми, обмовившись, що Янукович, будучи прем’єр-міністром, двічі був на Тячівщині (хоча насправді це було лише одного разу – 28 серпня 2007 року). Запевнив, що всі солотвинці, які захочуть переїхати в цей мікрорайон, зможуть це зробити і отримати ключі від житла, і ніхто нікого не буде змушувати переїжджати сюди силою. 

– Більше того, сьогодні вже є Постанова Кабінету Міністрів про виділення коштів для геологічної розвідки і робочого проекту солерудника, де буде алергологічна лікарня, яка була в Солотвині, – зауважив Олександр Ледида. – Я буду знову очікувати на підтримку Олександра Юрійовича, щоби наступного року на це були виділені кошти. І за два роки ми зможемо почати будівництво лікарні.
 
Щодо роботи для новоселів, то губернатор сподівається, що з часом вона з’явиться завдяки інвесторам :

– Сьогодні можна сказати, що в Солотвині теж нема роботи, бо шахта не працює. Ми сьогодні працюємо в напрямку, щоб не тільки алергологічна лікарня працювала, але й солерудник. Тому що в цьому регіоні є потреба в солі – як в технічній, так і побутовій.  І я думаю, що це буде цікавий інвестиційний проект для інвесторів. А заодно, використовуючи їх гроші, будемо мати свою нішу, тобто будівництво алергологічної лікарні, тому що сьогодні одна алергологічна лікарня на шахті працювати не може через великі затрати, – сказав Олександр Ледида.


 Наталія Маджара. Фото автора
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply