У Тячівській райраді затвердили список присяжних районного суду (ФОТО)

На це депутатам сьогодні, на засіданні 23-ї позачергової сесії райради знадобилися дві спроби.

Прохання сформувати та затвердити список присяжних з двадцяти осіб Тячівську районну раду просило Територіальне управління Державної судової адміністрації в Закарпатській області на підставі ч3. статті 58 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Присяжні постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція райсуду, мають відповідати вимогам ст.59 цього закону і дали згоду бути присяжними.

Така необхідність виникла у зв’язку з тим, що термін рішення щодо попереднього списку присяжних спливає саме у листопаді цього року, отже необхідно затвердити нових.

Під час першого голосування рішення не набрало більшості голосів, адже не всі депутати погоджувались із пропонованим переліком осіб. 

Тоді це питання прокоментував керівник апарату Тячівського районного суду Михайло Ляшко.


Він наголосив, що відколи сформовано попередній список присяжних, у Тячівському райсуді було лише 6 справ, які могли би бути розглянуті судом присяжних. Адже йдеться про злочини, за які передбачено довічне ув’язнення, а саме, умисне вбивство. Крім того, за цей час жоден підсудний не заявляв клопотань про те, щоби його справу розглядав саме суд присяжних. 

Після детального пояснення було прийнято рішення переголосувати це питання ще раз. З другої спроби депутатських голосів додалося – і рішення, зрештою, прийняли. 

Tyachiv.com.uaМатеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply