Учителька з Углі – майстриня з вишивання картин (ФОТО)

Талановита вишивальниця, вчителька Груниківської ЗОШ І-ІІ ст., мешканка Углі Любов Володимирівна Голубка (на фото) вже давненько вдалась до рукоділля.

Любов до вишивки їй прищепила мама. Чи не з самої юності пані Любов мала велике бажання розшивати різними барвами картини: портрети та натюрморти. Як пригадує жінка, у радянські часи надто важко було дістати основу для таких картин. Однак, коли чогось дуже хочеш, то непереборне бажання обов’язково здійснюється. Близько 15 років тому випадково прочитала  журнал «Радянська жінка». Через це видання можна було замовити схему картин та нитки для вишивання. Жінка пригадує, що першою її роботою стала композиція «Жайворонок у жасмині». Відтоді вишивання картин стало для пані Любові справжньою насолодою. Хоча й не завжди мала час займатися цією творчою справою, бо в сім’ї зростало четверо дітей. Всі вже вилетіли з батьківського гнізда, і Любов Володимирівна більше уваги приділяє цьому виду мистецтва. Вона зізнається, що не все відразу виходило. Однак на помилках і вчилась. Зараз, як-то кажуть, руку набила, й може вимережити найскладніші за технікою полотна. А  у пошуку полотна з оригінальним орнаментом допомагає Інтернет.

З кожним роком кількість картин збільшувалась. У колекції пані Любові понад 20 полотен. Кожне з них – дуже дороге для неї, адже вкладала у мереживо й душу, й сили, й час. На виготовлення однієї картини витрачає від півроку до року, залежно від розмірів полотна й складності техніки виконання. 

Як розповідає Любов Голубка, рукоділлям займається у дні, вільні від роботи у школі та ведення домашнього господарства. Зазвичай – на вихідних зранку чи пізно ввечері. 


 – Найчастіше вишиваю по суботах. Прокидаюсь о 6 годині ранку й берусь до улюбленої справи, – зізнається Любов Володимирівна. – А буває, як зараз, залишилось зовсім трошки повишивати хрестиком намічені лінії на полотні й картина була б готова, та часу на це, через буденні клопоти, не вистачає. 

Прищепила любов до цієї справи й донькам. Так, Оксана (вчитель іноземної мови) перейняла любов до мереження від матері й сама нині творить вишукані картини. Привчається до цього виду мистецтва й молодша донька – Євгенія. 

Свій досвід Любов Володимирівна передавала й учням місцевої школи. Як розповідає вчителька, кілька років тому вела у навчальному закладі гурток вишивання. Однак визнає, що не всі діти мають витримку та бажання займатись вишиванням картин. Адже це потребує максимум зосередження й посидючості. 

А тому виконувати таку роботу може тільки людина виважена, спокійна, яка має творчі задатки. Саме такою і є Любов Голубка.


Матеріали по темі:

1 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • читач - 27.01.2015 15:05:49 - 91.211.68.*** відповісти

    Класно! Гарне хоббі

Коментувати новину Cancel reply