Тарасівська школа співпрацює з австрійцями та голландцями

Розвиток особистості, розкриття багатогранності й талантів, виховання патріотичного духу у підростаючого покоління – ось те, що є основним завданням Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Впродовж тривалого часу керує навчальним закладом у гірському селі Іван Іванович Руснак. А допомагають йому налагоджувати навчально-виховний процес заступники Ольга Михайлівна Кус, Василина Михайлівна Томин, Мар’яна Михайлівна Герич та 45 професійних педагогів. З них 18 старших учителів, 6 – спеціалісти вищої категорії, 2 педагогів – першої, 5 – другої категорії та 9 вчителів – спеціалісти. Стежать за дотриманням чистоти та виконують всі господарські роботи 21 техпрацівник. 


Директор школи Іван Руснак


Педагогічний колектив Тарасівської школи дружний. Старші наставники допомагають молодим спеціалістам влитись у колектив та надають їм методичні рекомендації щодо ведення уроків. Гордістю школи є вчителька української мови та літератури Ганна Іванівна Куцин – лауреат премії ім. Августина Волошина. Педагоги беруть участь у районних та обласних змаганнях. Так, у минулому році  Оксана Олександрівна Кус була призером   районного конкурсу «Учитель року-2013».

Наразі у навчальному закладі більше 400 учнів. Частина з них відвідують дві початкові школи, будівлі яких розміщені у присілках Дворище (68 школярів) та Ваганино (39 учнів). І як зазначає директор Іван Руснак, щорічно кількість першокласників збільшується. Так, у цьому році – їх 53. Вони прийшли на зміну 24 випускникам, які цьогоріч покинули шкільні лави. Серед випускників не було медалістів і лише 6 колишніх одинадцятикласників забажали скласти ЗНО. Як пояснює Іван Іванович, причиною цьому стало те, що нині педагоги більш вимогливо та критично підходять до оцінювання знань учнів. Разом з тим, значна частина здібних та ерудованих учнів, закінчивши 9 клас, продовжили навчання вже у середніх спеціальних закладах. Цьогоріч 9 класи закінчили 30 учнів, з них 5 отримали атестати зрілості з відзнаками. 
Свої знання школярі Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ст. демонструють на різноманітних конкурсах та олімпіадах, у яких щорічно беруть участь. Іван Іванович зазначає, що цьогоріч учениця 8 класу Наталія Куцин (учитель Оксана Олександрівна Кус) стала  призером олімпіади з географії на обласному рівні (3 місце).  Також є ряд призерів предметних олімпіад районного рівня: з хімії 2 місце виборола учениця Наталія Куцин (вчитель С.М.Піцур), з економіки 2 місце – Марія Орлова (вчитель О.О.Кус), з фізики – 2 місце Тетяна Петракова (вчитель В.І.Токар), 1 місце з німецької мови виборола Наталія Куцин (Н.М.Герич) та інші.

Педагоги намагаються всебічно виховувати дітей. Учні не тільки вивчають предметні матеріали, а ще проявляють свої творчі здібності. Адже на базі школи працює гурток «Криничка», основна робота якого спрямована на виховання у підростаючого покоління любові до рідної землі, її історії та відтворення й збереження автентичних ремесел, зокрема, вишивання. Так, рукоділлям займаються вчителі Марія Миколаївна Мацола та Марія Юріївна Цубера, а збором історичних відомостей – педагог Марія Іванівна Криничка. 

Активно діє шкільне лісництво, організацією якого займається Світлана Михайлівна Піцур. Його учасники – природолюби, які беруть участь у різноманітних акціях зі збереження та відтворення природних багатств Карпат. Тісно співпрацює шкільне лісництво з Тасівським лісництвом Мокрянського лісгоспу.

На базі школи діє і хоровий колектив, яким керує Марина Павлівна Руснак. Учасники колективу щорічно впродовж 9 років здобувають призові місця на кущових міжшкільних оглядах. 

Як зазначає Іван Руснак, матеріально-технічна база школи задовільна. Кожен клас забезпечений партами та дошкою. Значну частину меблів подарували школі австрійці та голландці. Ця співпраця з іноземними добродійниками триває вже 7 років. Наразі майже всі класи умебльовані іноземним інвентарем, це стосується не тільки головного корпусу школи, а і приміщень, що знаходяться на присілках. Цього року австрійські добродійники привезли тарасівським школярам з десяток парт, стільців та дощок. Подарували іноземці учням й спортивну форму та лижі для занять на уроках  фізкультури. 

У школі функціонує й комп’ютерний клас, ближчим часом навчальний заклад матиме й вихід до Інтернету.

Наразі у приміщенні замінено старі вікна на нові енергозберігаючі металопластикові. Завдяки спонсорській підтримці місцевого підприємця Михайла Васильовича Пілата було проведено у навчальному закладі опалювальну систему та встановлено котел. Разом з тим, бізнесмен провів ремонт приміщення та встановив 3 нові металопластикові двері. 

Велику підтримку надають й батьки учнів. За їх фінансування було проведено ремонт та обладнано спортивну кімнату (актовий зал) у початковій школі у присілку Дворище. 

А  декілька років тому зведено частину нового корпусу, зараз там функціонують навчальні кабінети. Однак педагоги сподіваються, що іншу частину корпусу ближчим часом добудують. Адже зі збільшенням кількості учнів виникає потреба й у додаткових приміщеннях. Наразі юні тарасівчани змушені навчатись у дві зміни. Також не вистачає повноцінного спортивного залу. Всі уроки з фізкультури у холодну пору року проводять у невеликих спортивних кімнатах, тут же й відбуваються святкові концерти та шкільні лінійки. Має навчальний заклад й шкільний автобус. 

Зі слів Івана Руснака, Тарасівська школа розпочала новий навчальний рік у оновлених приміщеннях. За літній період у класах проведено «косметичні» ремонти, у чому немало зусиль доклали педагоги та батьки учнів.  

Л.Білак для Tyachiv.com.uaМатеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply