Бути чи не бути гідроелектростанції в Лопухові

У селі з цього приводу розгорілися справжні дебати. Одні «за» будівництво міні-ГЕС, інші, і їх більшість – «проти».

З огляду на недавні події в Рахівському та Перечинському районах, де місцеві на собі відчули мінуси запуску електростанцій -  обміління річок, пересихання криниць – жителі Лопухова хочуть, щоб їх думку врахували при будівництві.

Уперше про будівництво міні-ГЕС заговорили минулого року. Вже тоді село поділилось на два табори. Прихильники зведення електростанції вбачають в цьому єдиний шанс покращити благоустрій Лопухова. Противники ж запевняють: люди понесуть збитки і страждатимуть від нестачі води в криницях, риби в річці та потенційної загрози підтоплення. 

Зведення ГЕС на річці Брустурянка, яка протікає через  село,  неможливе без заглиблення русла та зведення греблі на  місці будівництва яка,  окрім води, стримуватиме й річкове каміння. Людей лякає перспектива підйому русла річки,  яке після повені 1998 року і так на рівні дороги. 
У 50-ті роки минулого століття в селі вже була гідроелектростанція. Пропрацювала вона лише рік, після чого її розібрали, визнавши неефективною. Нову планують звести на тому ж таки місці, адже фундамент та водозабірний шлюз залишилися неушкодженими. 

Незначні модифікації в конструкції ГЕС та запевняння проектантів, що рівень води у річці не знизиться, заспокоїли частину місцевих. Однією з умов будівництва було зобов’язати підприємця  допомагати громаді Лопухова, а в разі заподіяння шкоди  відшкодувати збитки. Дати дозвіл на будівництво міні-ГЕС сільське керівництво, якими б привабливими не були умови договору, може тільки після громадського обговорення. Повторні громадські слухання в селі таки відбудуться, переконує сільський голова. Каже, інформацію оприлюднили заздалегідь, аби всі були в курсі і підготувалися до зустрічі з представниками підприємства. Однак, із  розмов місцевих стало зрозуміло: вони категорично проти будівництва.


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply