У Новоселиці досі бережуть давні традиції і звичаї (ФОТО)

Фольклорний колектив «Мрія» сільського клубу села Новоселиця намагається повернути односельчанам історичну пам'ять.

Учасники колективу люблять давні традиції і звичаї, тому намагаються відтворити їх такими, які вони були колись, які добре знали, ще наші предки. Адже з роду в рід батьки намагались передати в спадок своїм дітям не тільки ґаздівство й гроші, а й добру пам'ять про самих себе. Діти обов’язково мали дотримуватись родинних звичаїв і їх продовжувати.

Так в Полянському і розвиватись відомі на все село Новоселиця родини Гандиків – Кошілків, Токариків, Гиричів, Фужаків, Павлюків. Щоб не зникли давні-давні традиції, звичаї  «Мрія» намагається повернути  односельчанам  історичну пам'ять. Адже у всіх нас є найсвятіша пам'ять – наш глибокий родовід, якому нема переводу.  

Днями фольклорний колектив завітав у найчарівніший куток с.Новоселиця - приселок Полянське. Сьогодні село не впізнати, тут побудовані гарні будинки, неначе палаци, але збереглись, ще хатинки яким більше ста років. Біля звора стоїть хата старої бабки – Голодючки. Хатинка роблена без жодного гвіздка. Роблена в зруб. Не має там електрики, ще світить бабка лампою. В хаті все по старому збереглись ще давні речі побуту. Поряд з тією хижкою є криничка з чистою і прозорою, як сльоза водичкою. А повітря і краса гірська – сприяють відродженню спогадів про минувшину. Саме у хатиночці  Ганни Кубинець і відбулися давно забуті «Новоселицькі вечорниці», повідомляє прес-служба Тячівської РДА.Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply