Широколузьким самотнім та пристарілим допомагають соцробітники (ФОТО)

Соціально-незахищені та самотні пристарілі часто залишаються на самоті зі своїми недугами та проблемами. Відтак, адаптуватись у суспільстві та налагодити побут їм допомагають соціальні робітники.

У Широкому Лузі є 14 таких мешканців, якими опікуються двоє соцробітниць Дубівського територіального центру: Василина Дудла та Олена Балабан. 

Від однієї  з них - Василини Дудли - й довідуємось про особливості роботи соціального робітника.

Василина Михайлівна працює у соціальній сфері вже більше 16 років. Нині опікується 7 пристарілими та інвалідами. 

Зі слів Василини Дудли, вона просто допомагає тим, хто потребує її підтримки. Кожен з підопічних має фізичні чи розумові вади з дитинства, або ж є пристарілим й самотнім. До них навідується два рази на тиждень, а буває і частіше. Жінка наводить лад у оселях, приносить їжу, закуповує медикаменти, продукти та забезпечує твердим паливом. Як стверджує пані Василина, всім намагається допомогти відповідно до потреб. Все залежить від того, у якому стані перебуває людина. Якщо підопічний прихворів, то повідомляє про це лікарку місцевої АЗПСМ - Марію Василівну Дерич. Лікарка безвідмовна, не зважаючи на відстань та погодні умови, завжди спішить на виклик. Цьогоріч взимку Марія Дерич неабияк допомогла самотньому Іванові Дудлі, який через хворобу не міг встати з ліжка. Вона вчасно надала медичну допомогу й вилікувала старого.

Як розповідає Василина Дудла, дідусеві вже 83 роки, проживає він далеко у горах, у с. Пригід, за 16 км від с. Широкий Луг, зовсім самотній. Ще нещодавно був жвавим та енергійним, сам косив та доглядав худобу. Однак зараз старість взяла своє. Тож потребує особливого догляду. Відтак, окрім згаданих послуг, жінка допомагає чоловікові на городі. Цьогоріч картоплю садила разом з помічницею, сусідкою діда – Василиною Поковбою. Також продовж 4 років всією родиною Василина Дудла допомагає старому заготовляти на зиму тверде паливо: спочатку двора закуповує, потім чоловіки їх рубають, колють і складають до сараю (на фото).  Жінка зізнається, що її рідні – чоловік Іван Дудла, сини Іван та Йосип, а також внук Микола – завжди готові прийти на допомогу, за що їм дуже вдячна. Також цьогоріч пані Василина буде допомагати дідусеві заготовляти сіно, а восени ще і урожай з города збиратиме. 

Надає пані Василина й юридичну підтримку своїм підопічним. Часто робітниці доводиться оформляти соціальні виплати чи соцпільги для людей, якими опікується. Весь клопіт зі збору необхідних паперів і подача пакету документів до соціальної установи лягає на плечі жінки. Ерудована та розважлива, Василина Дудла допомогла у оформленні таких виплат не одній людині. 

Жінка зізнається, що вивчила достеменно кожного свого підопічного. І коли на нарадах, які проводить директор  терцентру Іван Канюка, оголошують про можливість оформити ту чи іншу соцдопомогу, вона аналізує, до якої категорії можна віднести кожного з її підопічних.  

Важливим у роботі соціального робітника є підтримка та хороші кураторські здібності директора Дубівського територіального центру І.І.Канюки. Зі слів жінки, саме завдяки вимогливості та професійному підходу до роботи їх директора, робітники терцентру мають хороші здобутки у праці, а про їх труд люди відгукуються добрими словами. 

Немало зусиль у розвитку соціальної сфери у селі приклав сільський голова В.М.Олексій. Він на особистому прикладі показує, як необхідно дбати про соціально незахищених, самотніх та людей з обмеженими можливостями, надаючи їм фінансову підтримку. Немало є небайдужих і серед місцевих приватних підприємців, які щорічно проводять благодійні акції до Великодніх свят, даруючи потребуючим паски. 

Як зазначає пані Василина, кожен має прагнути творити добро, й тоді світ стане кращим. Треба тільки бути небайдужими й уважнішими один до одного. 

Л.Білак для Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply