Двоє тячівських прикордонників розповіли, як протягом 40 днів захищали кордон на Сході України

У понеділок, 16 червня у Мукачівський прикордонний загін повернулися бійці, які брали активну участь у сутичках на сході країни. Серед них були і двоє військових Тячівського відділу прикордонної служби – берегівчанин О.О.Мельничок та тячівець О.Д.Морозов.

Наш кореспондент поспілкувався з інспектором відділу прикордонної служби «Тячів» Олександром Дмитровичем Морозовим, який за ротацією працював на харківському кордоні.

Боєць зізнається, що пішов на посилення східного кордону тільки з однією метою – допомогти колегам вистояти й оборонити цілісність держави та захистити мирне населення від агресорів.

Поїздці на україно-російський рубіж передували практичні навчання. Основним місцем практичної підготовки військових був полігон у м. Великі Мости Львівської області. Там разом з прикордонниками з усієї Західної України хлопці удосконалювали свої навики у веденні військових дій: вправлялись у рукопашному бою, проводили навчальні стрільби. Після двотижневих тренувань, їх було розподілено на місця постійної дислокації.

Обидва Олександри потрапили до прикордонного наметового містечка у Харківській області. Відповідним спорядженням для несення служби їх забезпечили ще у Тячівському відділі. Це бронежилети, спальні мішки, каримети та засоби особистої гігієни. Частину устаткування було закуплено за добровільні внески мешканців району.

Олександр Морозов розповідає, що разом з харківськими колегами патрулювали прикордонну зону «зеленого кордону» почергово. За час перебування там військових з Тячева, а це більше 40 днів, ніяких провокацій з боку терористів чи громадян сусідньої держави не було. Служба проходила у штатному режимі.

Проживання у наметовому містечку було звичне для військового: ночували у палатках, а харчувались стравами з польової кухні. Разом з тим, військовим допомагали й місцеві жителі. Харківчани постійно приносили домашню їжу та різні речі, яких потребували. Немало посилок з речами першої необхідності отримували й від земляків з Тячівщини.

Дні минали у буденних військових клопотах, а вдома на Олександра чекала кохана дружина й люблячі батьки. «Рідні телефонували по кілька разів на день. У їх голосі звучала тривога й страх. Тож щоразу переконував їх у тому, що на кордоні все мирно й спокійно, – розповідає Олександр Морозов. – Нам дали 10-денну відпустку. Цей час проведу з сім’ю. Однак я ще не довів справу до кінця, тому готовий у будь-який момент знову виїхати на східні кордони, аби обороняти українців та захистити честь країни».

Як зазначає заступник начальника відділу з персоналу старший лейтенант Віктор Урода, Олександр Морозов та Олександр Мельничок – перші прикордонники, яких відправили з Тячівського відділу за ротацією на харківський кордон. Впродовж цього місяця на посилення кордонів держави було відправлено ще 4 тячівських військових, кожен з них перебуватиме на Сході країни по 45 днів.

Лідія БІЛАК для tyachiv.com.ua


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply