Мокрянський лісгосп експортує деревину до Чехії та Словаччини

Економічна та політична нестабільність у державі дещо дезорганізовує діяльність підприємств.

Вони наразі, як ніколи, наполегливо переборюють труднощі Найбільші платники податків у регіоні - лісомисливські господарства - теж відчули на собі «подих» кризи. Однак їх очільники з усіх сил борються з негараздами й намагаються забезпечити у лісгоспах стабільність. Тож про роботу одного з лісгоспів Тячівщини – ДП «Мокрянське ЛМГ» - говоримо з його директором Володимиром Миколайовичем Куцином. 

- Володимире Миколайовичу, чи вплинула на результати роботи підприємства ситуація у країні? 

- Лісгосп, як і раніше, виконує свою основну функцію -  веде охорону, дбає про раціональне використання та відтворення лісів, а також мисливського фонду на площа 40967 га лісового масиву.

Не зважаючи на ситуацію у країні, ДП «Мокрянське ЛМГ» змогло у цьому році навіть дещо покращити свої результати з заготівлі та реалізації деревини. Так, за минулі 5 місяців було заготовлено близько 42 тис м2 деревини від усіх видів рубок, що складає 156% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Освоєно 14 тис. м2 лісосічного фонду головного користування (на 152 % більше за минулий рік). Крім того, виготовлено товарну продукцію на суму 11 212,4 тис. грн., а реалізовано - на 11 713,5 тис. грн., що на 142% більше, ніж за відповідний період минулого року. Такі результати роботи підприємства дали можливість дещо підвищити заробітну плату нашим працівникам. Наразі вони отримують щомісячно близько 3 тис. грн. Разом з тим, за п’ять місяців 2014 року до Держказни ми сплатили 2850 тис. грн. податку. Крім того, ДП «Мокрянське ЛМГ» цьогоріч збудувало 0.5 км лісових доріг.

- Чи експортуєте деревину за кордон?

- Частину продукції реалізується і за кордон. Так, за 2014 рік 1305 куб. м. експортовано деревини до Чехії (фірма «Вуд Соурц») та Словаччини (фірма «Татра Тімбер»).

- Таких результатів напевне досягли завдяки наполегливій праці ваших лісівників. Кого з працівників ви відзначили б?

- Продуктивно у цьому році попрацювало Брадульське лісництво, яким керує лісничий М.Д. Кубинець. За 5 місяців було заготовлено 21 тис м. кубічних деревини й реалізовано – 20тис м. кубічних деревини на суму 6095 тис. грн.

Хочу відмітити й працівників нашого лісгоспу: Цепецауер М.Д. та Цепецауер В.Д. Це працьовиті й наполегливі люди. Намагаємось й стимулювати працівників до продуктивної роботи. Відтак за трудові досягнення кращим працівникам даємо премії у розмірі 30% місячного окладу.

- Яка ситуація у лісоохоронній ланці вашого господарства?

- Цій ділянці роботи завжди приділяємо пильну увагу. Керує роботою цього підрозділу головний лісничий Михальчич М.М., а допомагають йому 87 лісівників. Так, завдяки клопіткій праці охоронців лісу вдалось виявити  4 випадки самовільної вирубки лісу. Однак хочу відмітити, що кількість правопорушень дещо зменшується. Адже у минулому році за такий же період було виявлено 6 незаконних рубок. 

Важливим профілактичним заходом у лісоохоронній галузі  господарства є постійна співпраця з громадськістю. Лісгосп щороку проводить різноманітні акції з охорони природи: „День довкілля”, „День працівника лісу”, „Збережемо природу” та інші. Відтак у рамках цих акцій навесні разом з учнями загальноосвітніх шкіл регіону було заліснено 265,7 га лісової території. Загалом, висаджено близько 11 млн. деревцят.

Крім того, цьогоріч заготовлено 73 кг насіння смереки, яка буде засіяна у 5 розсадниках. Частину посівного матеріалу на весні було засіяно на 0,39 га території шкілок. 

- А як налагоджені справи з мисливством у ДП «Мокрянське ЛМГ»?

- Мисливським господарством на підприємстві займається головний мисливствознавець Ю.Д. Руснак. Допомагають йому у роботі 6 єгерів. Під пильним наглядом працівників лісгоспу 181 оленів, 244 косуль, 26 ведмедів,  137 свиней, 90 рябчики і 155 глухарі. 

Відтак лісова охорона проводить рейди як вдень, так і вночі, стежачи за тим, аби не було браконьєрських відстрілів. Приємно відмітити, що завдяки клопіткій праці лісоохорони незаконні відстріли тварин в цьому році були відсутні. Намагаємось також сприяти популяції чисельності тварин. Так, для покращення якісного складу фауни здійснюємо селекційний відстріл, тобто старих або хворих тварин вилучаємо, аби ті не брали участь у розмноженні. За минулий рік відстріляли по ліцензіям 1 оленя, 8 косуль та 8 кабанів. Також відстрілюємо хижих тварин, у минулому році було відстріляно 22 лисиць, 1 вовка, 19 ворон, 21 сороку та 24 сойки. Проводиться такий відстріл за спеціальними ліцензіями, які видає управління лісового господарства через Державний комітет лісового господарства.

- Яка робота проводиться з підготовки кормів для тварин на зиму?

- Важливою складовою з охорони фауни є заготівля корму на зиму. Нещодавно наші працівники завершили роботу з заготівлі гілкового корму. У липні будемо проводити заготівлю сіна, викладено 1000 кг солі по спеціальним годівницям, які розміщені у лісах. Посаджено 210 диких яблунь та 160 диких груш.

- Дякую за розмову.

Інтерв’ю вела Л.Білак для Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply