Валерій Лунченко: «У новозбудований комплекс в селі Теребля потрібно вдихнути життя»

Такий висновок зробив очільник Закарпатської ОДА на виїзній нараді, яку провів разом з своїм першим заступником Андрієм Сербайлом у селі Теребля.

Першочергова мета візиту високопосадовців – вирішення проблемних питань функціонування житлового комплексу, об’єктів соціальної сфери та інженерно-транспортної інфраструктури у Тереблі для відселення мешканців Солотвина із прогнозованої зони деформації земної поверхні.

Як повідомляв раніше Tyachiv.com.ua, два роки тому тут  збудовано  житловий масив  - 116 квартир у 8 багатоквартирних будинках, 17 індивідуальних житлових будинків садибної забудови, загальноосвітній навчальний заклад на 330 місць, дошкільний навчальний заклад на 140 місць, інженерні мережі водопостачання, водовідведення, електропостачання та дорожню інфраструктуру для солотвинських переселенців, які потрапили  у зону деформації земної кори.  

Оглянувши комплекс та обговоривши питання його функціонування, Валерій Лунченко зауважив, що неприпустимим є те, аби новозведений квартал зіяв пусткою та заростав бур’янами. А, на жаль, таку картину побачили представники обласної та районної влади, які були запрошені на нараду. 

Як з’ясувалося, основною причиною поки що необжитої території стала проблема  з водопостачанням, зокрема - якістю питної води. Саме це й уповільнило процес переселення солотвинців, яких на сьогодні із запланованих 133 сімей проживає лише 9, і ті мають певні нарікання.

Поки що невизначеним залишається статус житла, що теж неабияк лякає людей і піддає сумнівам виконання обіцянок влади. Адже попередньо переселенцям гарантували право власності на отримані квадратні метри. Як і на земельні наділи поруч.

Окрім цього залишаються на словах запевняння у працевлаштуванні та ідеальних умовах проживання. Щодо першого, то тут зрозуміло -  це питання перспективи. А от недоліки, які допущено при проведенні будівництва, варто усунути негайно. Що, власне, і було вирішено зробити.

За словами губернатора Валерія Лунченка - максимум до 1 вересня цього року.  Для цього з резервного фонду обласного бюджету заплановано виділити близько 1 млн. гривень на будівництво окремої гілки водопроводу села Теребля. Разом з тим будуть усунені недоліки систем водовідведення, каналізації та інші огріхи будівництва, виявлені в процесі експлуатації.

Не менш важливим питанням є функціонування дитячого садочка на 140 місць, відкриття якого мало відбутися ще минулого року. Тож на  сьогодні потрібно зробити  все необхідне,  аби дошкільний заклад запрацював.

У підсумку наради було домовлено, хто що має зробити. Не повинна стояти осторонь і громада села, на території якої збудовано нову школу та садочок. Адже саме завдяки цьому проекту і тереблянські дітки, разом з переселенцями,  отримали належні умови для навчання і виховання. А населений пункт – розвиток на перспективу. Окрім цього, тут планується подальше зведення інших соціальних та виробничих об’єктів, пише Любов Немеш, Тячівська РДА.


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply