В околицях Усть-Чорної стрімко висихають смерекові ліси

За останні кілька років лісівники, науковці та громадськість фіксують стрімке всихання смерекових лісів в Українських Карпатах. Не обійшла це проблема і околиці Усть-Чорної.

Як зауважив директор департаменту екоресурсів Закарпатської ОДА Юрій Шпонтак, дану проблему потрібно виносити на загальнодержавний рівень та вживати відповідні заходи щодо недопущення збільшення площі уражених лісів. Інтенсивне всихання ялинових лісів може призвести до зниження природорегулюючої і захисної функції ялинових лісів, а також погіршення економічного стану лісових підприємств, добробуту місцевих жителів, підвищення ступеня пожежної небезпеки, зниження естетичної цінності й туристичної привабливості карпатських лісових краєвидів.

Лісівники та вчені сходяться на думці, що всихання смерекових насаджень – процес реальний і невідворотний. Першочерговими заходом є зрубування уражених всиханням насаджень та підтримка на належному рівні санітарного стану лісу.

Серед головних причин озвучується фізичні та кліматичні явища, зокрема, глобальне потепління, зменшення кількості опадів тощо.


Матеріали по темі:

3 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Вася - 26.03.2018 23:02:56 - 87.150.76.*** відповісти

    Уже і не знають під яким прикриттям вкрасти ліс

  • Dykun - 04.02.2017 0:00:56 - 46.81.119.*** відповісти

    Рубайте ліс поки не висох

  • Галинка - 09.07.2014 17:00:58 - 95.134.180.*** відповісти

    Це моє рідне Закарпаття...... Батько - лісничий Турбатського лісництва Мігай Михайло Васильович. Живемо тепер в Києві, але спогади про Лопухово, Усть-Чорну ГРІЮТЬ ДУШУ. ЧУДОВА ЧАРІВНА КАРПАТСЬКА КРАСА!!!!!

Коментувати новину Cancel reply