Від протестувальників у Лопуховому хочуть відкупитися ремонтом дороги

Як повідомляв раніше Tyachiv.com.ua, вчора, 13 травня, мешканці Лопухова виступили проти масової незаконної рубки лісу і забарикадували дорогу, перешкоджаючу проїзду лісовозів.

Протестувальники висунули ряд вимог, серед яких припинення знищення лісу, будівництво школи, капітальний ремонт доріг.

Залагодити цей конфлікт спробував новопризначений очільник Тячівської РДА Петро Голубка. Попередньо поговоривши по телефону з одним із активістів - Володимиром Фабрицієм, який розповів про вимоги протестувальників, він вирішив зібрати нараду  в якій, зокрема, взяв участь прокурор району Владислав Братюк та директор ДП “Брустурянське лісомисливське господарство” Валерій Мурга.

Вивчивши позицію обох сторін, голова державної адміністрації прийняв рішення провести спільну зустріч протестувальників та лісівників, за участі представників правоохоронних органів. На його переконання, задля мирного врегулювання ситуації найкращим варіантом є сісти за стіл переговорів та вирішити питання в межах чинного законодавства.

Окрім цього, як повідомив Петро Петрович, одна з вимог активістів уже частково задоволена. Днями керівництво Тячівщини мало зустріч з представниками бізнесу в гірських населених пунктах, в результаті чого досягнуто позитивних домовленостей у питанні ремонту доріг Усть-Чорнянського куща, що зокрема є однією з вимог протестувальників. І найбільш активним учасником проведення робіт якраз і виступає ДП “Брустурянське лісомисливське господарство». Крім того, дане підприємство являється одним з найбільших платників податків у районі і важливо не допустити зрив виробничого процесу та сплати відповідних відрахувань.

Та цікавим залишається той факт, що у Лопуховому вже 15 років немає дороги. І це при тому, що Лопухове і сусіднє село -  Руська Мокра, є найбільшими постачальниками деревини на Закарпатті. Щодня селами курсують лісовози, знищуючи залишки дороги, і перевозять "лівого" лісу на мільйони гривень. Тим часом місцеві жителі всерйоз задумуються над тим, щоб власними силами відновити стару військову дорогу на Івано-Франківськ.

Крім того, люди розповідають, що одним з поширених способів розкрадання коштів є масштабне  фіктивне будівництво лісових доріг та ремонт діючої мережі лісових шляхів, що проводиться тільки «на папері», а підприємство перераховує за такі роботи реальні гроші.

Щодо вирубки лісів, то дане питання потребує вирішення на законодавчому рівні, зазначає Петро Голубка:

- На жаль, на сьогодні ми не маємо прозорого механізму розподілу та контролю за використанням лісосічного фонду, переробкою сировини, і відповідно надходжень до місцевого бюджету. Що і стає причиною виникнення таких конфліктних ситуацій як в Лопуховому, - зауважив голова райдержадміністрації.

І знову ж таки, нагадаємо, що в березні цього року нардеп Петьовка попросив генпрокурора проінспектувати Брустурянський лісгосп. Справа в тому, що у своїх зверненнях громадяни інформують депутата про факти існування заборгованості по заробітній платі, що не відображається у звітності, фіктивні виплати, сплату заробітку у натуральній формі без сплати загальнообов’язкових платежів та внесків до позабюджетних фондів, а також нарахування заробітної плати особам, які фактично не перебувають у трудових відносинах з підприємством. Матеріали по темі:

2 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • 123 - 15.05.2014 0:37:42 - 46.200.52.*** відповісти

    За таку капусту НА дорогу могли давно самі скинутися. Мерседес за 50к баксів - не показник. <br>Дивна справа. Пиляють ліс. Тепер дивіться за логікою<br>1. Ті що пиляють знають скільки вони спиляли!!! Знать ціну за КУБ<br>2. Знають скільки отримали грошей і скільки сплатили...<br>Ну а тепер їм хтось раптом ВИНЕН. <br>Не чути від "лісорубів" скільки вони оптом спиляли тисяч і тисяч кубів. Яка загальна вартість напиляного. Невже якби 1-2% від напиляного вони віддавали на потреби своїх сіл не можна би побудувати дорогу, школу, садок і т.д і т п.<br>Зауважте, ще й той нюанс, що в інших країнах також їздять лісовози по дорогах, але ті дороги служать не рік, і не два. слабо віриться, що за 10 років не змогли напиляти на дорогу.<br>Майдан проти кого? Напевно проти себе.

  • 123 - 14.05.2014 12:52:51 - 95.134.117.*** відповісти

    Зробити дорогу треба бо мурга на роботу з тернова мерседесом за 50 тис$ возится

Коментувати новину Cancel reply