Жителі Руської Мокрої потерпають від норову Мокрянки

Щороку жителі Руської Мокрої потерпають від норову Мокрянки. Річка, що тече через село, з кожним підйомом води забирає у місцевих метри придатної для обробітку землі.

Достатньо невеликого дощу, і Мокрянка перетворюється на бурхливий руйнівний потік, з кожним разом все ближче підбираючись до житлових будинків, розмиваючи сільськогосподарські угіддя.

Після повені, яка сталася у 2010 році, Мокрянка відібрала у людей 20 метрів придатної для обробітку землі. Якби не місцеві жителі, які своїми силами притягли смереку, загородивши дорогу руйнівному потоку, слідом за землею пішли б і будинки. 

В іншому місці людей врятував екскаватор – він виконував роль бар’єру, і не давав воді затопити дорогу та ізолювати місцевих жителів.
Очевидно, що дамба, збудована у 1998 році, не здатна захистити село від руйнування. Річка пошкодила її у двох місцях. Зараз дамбу відновили, та не укріпили.  

Щорічно село відвідують різні комісії – заспокоюють людей, обіцяють виправити ситуацію та, як завжди, обіцянками все і закінчується. 


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply