На Закарпатті збільшилися випадки телефонного шахрайства

За повідомленням прес-служби ДАІ, найбільш поширеним випадком телефонного «розводу» є виманювання грошей під приводом ДТП.

Шахраї дзвонять жертві і представляються близькими родичами, імітують схвильований голос і повідомляють, що збили людину. Якщо співрозмовник в паніці визнає, що говорить зі своїм родичем, зловмисник називає суму, яку йому нібито потрібно виплатити за скоєне ДТП. Також лиходії можуть надіслати текстове повідомлення з проханням зібрати грошей і чекати, поки «винуватець» їм передзвонить.

Другий сценарій обману передбачає дзвінок «липового» співробітника правоохоронних органів потенційним жертвам. Він повідомляє, що їх близький родич потрапив у ДТП і є його винуватцем. Для відходу від відповідальності слід виплатити певну суму грошей.

Правоохоронці закликають усіх автомобілістів і членів їх сімей не панікувати і спокійно все зважити. Якщо людина дійсно потрапила в ДТП або збила людину, поспіху вже бути не може. Якщо вам подзвонив чоловік і ви не до кінця впевнені, що розмовляєте зі своїм родичем, постарайтеся поставити йому навідні запитання і отримати повне підтвердження ваших домислів. Уточніть місце ДТП, обставини, подробиці. Знову ж, передзвоніть тій людині, від імені якого з вами говорили.

Якщо людина на тому кінці дроту представився співробітником ДАІ чи інших силових відомств, обов'язково уточніть її повне ім'я, звання, місце роботи. Якщо у вас виникли сумніви, передзвоніть своєму родичу для уточнення інформації, після чого зверніться до міліції за телефоном «102» і заявіть про факт шахрайства.


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply