На підприємців-гравійників Тячівщини чекає комісійна перевірка

Днями в райдержадміністрації відбулася координаційна нарада щодо порядку проведення руслоочисних робіт та контролю за цією діяльністю у Тячівському районі.

У зібранні взяли участь начальник басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Володимир Чіпак, головний інженер БУВР р.Тиса Олег Кисіль, в. о. голови Тячівської РДА Василь Каганець, начальник Закарпаттярибоохорони Едуард Черногор, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА Михайло Гайдур, начальник Тячівського міжрайонного управління водного господарства Михайло Шелевер, заступник прокурора району Олександр Фістер, міський, селищні та сільські голови населених пунктів району, підприємці, які проводять  руслоочисну діяльність, представники інших контролюючих та правоохоронних органів, державної прикордонної служби, громадськість.

Метою заходу став обмін думками та пропозиціями щодо ситуації з проведення руслоочисних робіт на території Тячівщини. Приводом для такого зібрання стали, зі слів Володимира Чіпака, численні звернення громадян та  громадських організацій області, зокрема, «Чистий берег» та «Летище»  щодо нерегульованого забору гравію з берегів річок, порушення у веденні  руслоочисних робіт, зокрема, на території Тячівського району.

Як зазначив в. о. голови РДА Василь Каганець, піщано-гравійна суміш для району – це, по-перше, матеріал для будівництва, підсипки доріг, а по-друге, бізнес. Причому часто забір гравію проходить неврегульовано, у несанкціонованих місцях, без проектів і з великої шкодою для навколишнього середовища. За його словами, наслідком обговорення цієї теми мали би стати зміни до положення про руслоочисні роботи в області, яке наразі розробляють закарпатські водники.

Начальник Закарпаттярибоохорони Едуард Черногор зауважив, що упродовж цього року на території області працівники управління 19 порушень щодо забору гравію. 

Відтак начальник БУВР річки Тиса Володимир Чіпак озвучив імена підприємців, які мають дозволи на проведення руслоочисних робіт на території Тячівського району. Це фізичні особи - підприємці Гузо (р.Тиса, смт Солотвино), Голубка (р.Тиса, смт Буштино), Решетар (р.Тиса, смт Тересва, с.Бедевля), Дудла (між смт Тересва та с.Бедевля), Маріна (р.Тиса поблизу с.Руське Поле). Як наголосив Володимир Чіпак, дозвіл на забір гравію  видається  лише за погодженням з органами місцевого самоврядування, а за межами населеного пункту – за погодженням РДА.

Доповідач підкреслив, що проблеми є в питанні контролю за діяльністю гравійників. Тому попередив про те, що на кожного з них чекає перевірка. Для цього створено спеціальну комісію, до якої запросив долучатися і громадськість. 

Відтак присутні мали нагоду ознайомитись з фотознімками з берегів річок багатьох сіл Тячівщини, де з грубими порушеннями здійснюється несанкціонований забір гравію.

Також просив сільських голів звернути увагу на стан дамб та берегоукріплень у населених пунктах району. Адже наведення порядку на річках – це спільна справа територіальної громади і органів місцевого самоврядування.
Слово мав і начальник Тячівського МУВГ Михайло Шелевер, який зазначив, що від забору гравію до місцевих бюджетів надходить мізер. 

Не обійшлося і без взаємних звинувачень у незаконній діяльності підприємців та представників громадськості, зокрема, Народної самооборони.  Так, підприємці заявляли, що представники НСО нібито виганяють їх з місць, де ті ведуть роботи. До дискусії долучився представник Тячівської районної Народної Ради Володимир Малько. Наголосив на тому, що підприємці-гравійники повинні дотримуватись певних правил. А діяльність активістів Народної Самооборони продиктована бажанням унеможливити незаконний забір гравію. Як з’ясувалось під час обговорення, проблемним є також механізм оподаткування забору гравійно-піщаної суміші.

Наприкінці Володимир Чіпак поінформував, що наразі завершується робота над  новим порядком проведення руслоочисних робіт, який буде найближчим часом подано на розгляд сесії обласної ради.

 Tyachiv.com.uaМатеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply